Bitcoin fiyatı, son bir saat içerisinde yaşanan ani düşüşle birlikte %10'un üzerinde bir kayıp yaşayarak 28 bin dolar seviyesinden hızla 25 bin doların altına geriledi. Bu keskin düşüşün arkasındaki nedenler, kripto para piyasalarında büyük bir merak konusu haline geldi. Aynı zamanda, milyonlarca dolar değerinde kripto para yatırımcısı da bu düşüş nedeniyle likidasyon riskiyle karşı karşıya kaldı. Peki, Bitcoin neden düştü? 

Reuters eylül ayı enflasyon tahminlerini açıkladı! Yükseliş durmuyor Reuters eylül ayı enflasyon tahminlerini açıkladı! Yükseliş durmuyor

Kripto para piyasalarında yaşanan sakinlik yerini sert bir düşüşe bıraktı. Piyasalar son 24 saatte yüzde 7.3 düşerek 1.1 trilyon doların altına geriledi. Bitcoin ise düşüşün lokomotifi oldu. BTC yüzde 7,9 oranında değer kaybederek 26 bin 366 seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin'in son 24 saatte test ettiği en düşük seviye ise 25 bin 649 dolardı.

Ethereum da yüzde 7 değer kaybetti. ETH'nin fiyatı bin 671 dolara indi. Ripple yüzde 17'ye yakın değer kaybıyla 49 cente gerilerken, Dogecoin ise yüzde 10 dülerek 6.1 cent oldu. 

DÜŞÜŞÜ MUSK MI TETİKLEDİ?

Tesla ve X'in CEO'su Elon Musk kripto para piyasalarında oldukça popüler bir isim. Son yapılan açıklamaya göre Musk'ın şirketi SpaceX, 2021 ve 2022 yıllarında 378 milyon dolarlık Bitcoin sattı. Öte yandan Musk'ın diğer şirketi Tesla'nın sahip olduğu BTC'ler ise duruyor.