AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Antalya'da Kepez İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Enflasyona yönelik açıklamalarda bulunan Yıldırım "Yüksek enflasyon var ama üreten karşılığını alıyor" dedi. Erzincan, Sivas, ve Kars'ı örnek veren Yıldırım "Her tarafta üretici memnun. Çünkü enflasyon olsa bile ürünü de o derece para ediyor" ifadelerini kullandı.

Yıldırım'ın konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"MİLLET SÖYLENENE DEĞİL YAPILANA BAKAR"

"Yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Bu seçim öncesi neler oldu neler? Okyanus ötesinden, Avrupası'ndan, PKK'sından, FETÖ'sünden içeride 6-7'li masadan, herkes bir oldu. 'Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar cumhurbaşkanı yapmayacağız' dediler. Sonuç; hüsran, kimin için, onlar için. Çünkü millet söylenene değil; yapılana bakar. Nasıl 21 yıldır vesayet odaklarıyla, darbe heveslileriyle, toplumsal olayları kışkırtanlarla, dışarıdaki ve içerideki terör örgütleriyle iş birliği yapanlarla mücadele ettiysek; bugün de bunun karşılığını millet görmüştür. Millet, güven ve istikrardan yana karar vermiştir. Bu karar artık Türkiye'nin önünü açmıştır" diye konuştu.

"ENFLASYON OLSA BİLE ÜRÜN O DERECE PARA EDİYOR"

"Şunu bilmenizi istiyorum; yüksek enflasyon diye bir sorunumuz var, bunun da en büyük mağduru sabit gelirli insanlardır. Ama ister tarım ister sanayide üretenler mutlaka karşılığını alıyor. Erzincan, Sivas, Kars'a da gittim; her tarafta üretici memnun, çünkü enflasyon olsa bile ürünü de o derece para ediyor. Sabit gelirlinin yükünü de hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz.

"EKMEYE, BİÇMEYE DEVAM EDİN; KARŞILIĞINI ALACAKSINIZ"

3 yıllık ekonomi programımız açıklandı ve enflasyonla mücadelede birinci konu olarak gündeme oturdu. Önümüzdeki senenin ortalarında enflasyonda gözle görülür gerilemeye şahit olacağız. İnşallah enflasyonun tek haneli olduğu yıllar olacak. İnşallah öngörülmedik başka bir gelişme olmazsa bunu başaracağımıza inanıyoruz. Siz ekmeye biçmeye, üretmeye devam edin, inşallah bunun karşılığını alacaksınız."

Editör: Nigar Topcu