İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Bilecik'teki konuşmasına katılım gösteren Melek Mızrak Subaşı bir anda sosyal medyanın göndemine oturdu. Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı görünümüyle dikkat çekerken kimi kullanıcılar Game of Thrones dizisine gönderme yaparak Subaşı için 'Targeryen' yorumu yaptı. Kuzey Avrupalıya benzetilen Melek Mızrak Subaşı'nın kariyeri ve hayatı merak konusu oldu. Peki Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı kimdir? Melek Mızrak Subaşı kaç yaşında, evli mi? Melek Mızrak Subaşı hangi görevleri yaptı? Melek Subaşı doğum tarihi kaç, nereli?

Gelin detayları bakalım...

Melek Mızrak Subaşı Doğum Tarihi

Melek Mızrak Subaşı 1988 tarhinde doğdu.

Melek Mızrak Subaşı Nereli

Melek Subaşı Bulgaristan'da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Edebali İlköğretim Okulu'nda tamamlayan Subaşı, Bilecik Anadolu Lisesi'nden mezun oldu.

Melek Mızrak Subaşı Eğitimi

Lisans eğitimini Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde Mimarlık üzerine tamamladı. Melek Mızrak Subaşı, tezli yüksek lisansını da aynı üniversitede yaptı. Subaşı, Bulgaristan Mimarlar Birliği tarafından ödüle layık görülmüş bir isim oldu. Mezuniyetinin ardından Mimarlar Odası Üyeliğine kabul edilen Melek Mızrak Subaşı, 4 yıl boyunca kendisine ait mimarlık ofisinde mesleğini sürdürdü.

Melek Mızrak Subaşı Bilecik Belediyesi

Melek Mızrak Subaşı, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı.

Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Subaşı, aynı zamanda İmar Komisyon Başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği, Bilecik Belediyespor Başkanlığı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği görevlerini de üstlendi.

Melek Mızrak Subaşı Görevleri

Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği gibi birliklerde doğal ve asil üye olarak Bilecik şehri adına birçok proje için çalışıyor.

Melek Mızrak Subaşı evli mi?

Şimdilerde Bilecik Belediyesi Başkan Vekili görevini üstlenen Melek Mızrak Subaşı evli ve bir çocuk annesidir.