Türk futbolundaki gerilim bitmek bilmiyor. Beşiktaş, AK Parti Trabzon Başkan Adayı Ahmet Metin Genç'in açıklamalarına sert bir cevap verdi.

Trabzonspor'un bugün düzenlediği basın toplantısında konuşan AK Parti Trabzon Başkan Adayı Ahmet Metin Genç'in Fenerbahçe ve Beşiktaş'a 'şikeci' dediği tepki çeken açıklaması ardından Beşiktaş'tan da yanıt geldi.

2010-11 SÜPER KUPA'SINI OYNAMAK HAKKIMIZ
Beşiktaş, AK Parti Trabzon Başkan Adayı Ahmet Metin Genç'in açıklamalarına cevap verdi. Resmi siteden yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Dünyanın en iyi 30 takımı açıklandı! Türkiye'den ise 2 takım var Dünyanın en iyi 30 takımı açıklandı! Türkiye'den ise 2 takım var

''Biz Beşiktaşız!

121 yıldır Şerefimizle Oynar Hakkımızla Kazanırız.

Müzemizde tek bir haram kupa yoktur. Beşiktaş JK olarak siyasetle aramıza hep mesafe koyarak tüm siyasi partilere eşit durmayı başarmış onurlu bir geçmişe sahibiz.

Siyasi ikballeri doğrultusunda kulübümüzü tehlikeli polemiklere çekmeye çalışanlara bu fırsatı tanımayacağız. Kulübümüzle ilgili yapılan isnadın hiçbir maddi ve hukuki dayanağı yoktur. Önemine binaen belirtmek isteriz ki bu söyleme sebebiyet verenler yapmış oldukları kumpasın bedelini yüce Türk yargısı önünde sanık sıfatıyla yargılanmak suretiyle ödemektedirler. Bu yargılama neticesinde alacakları cezalarla şanlı tarihimizi lekelemek isteyenleri kamuoyu, tüm çıplaklığı ile öğrenecektir.

Esasen kulübümüzü siyasete alet ederek isnatta bulunulması bir suç olup, bu haksız ve hukuka aykırı isnatlar sebebiyle her türlü hukuki ve cezai yollara başvurulacaktır.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki, yıllardır beklediğimiz 2010-2011 Sezonu Süper Kupa final maçını oynamak Beşiktaş’ın hakkıdır.

Herkes bilmelidir ki, o kupayı almak için sahaya çıkıp her zaman olduğu gibi şerefimizle mücadele vereceğiz."

GENÇ NE DEMİŞTİ?

AK Parti Trabzon Başkan Adayı Ahmet Metin Genç açııklamasında, ''3 Temmuz 2011’den sonra Fenerbahçe’yi 1.Lig’e düşürmeye gidiyorum diyen de sendin. Ses kaydı bizde. Ama yapamazsınız bunu. Şov yapıyorsun. Başka bir şey yapmıyorsun. Olağanüstü genel kurulda başınızın 3 Temmuz'dan sonra beladan kurtulmadığını söylüyorsun. Hak yediğinizi göreceksiniz orada. Haksızca çaldığınız kupayı değerlendireceksiniz. UEFA’nın sitesinde hala Fenerbahçe ve Beşiktaş şikeci kulüp olarak güncel şekilde duruyorken fütursuzca, utanmadan 2011’in Süper Kupası’nı oynamaya çalışıyorsunuz. Siz bizim aklımızla dalga mı geçiyorsunuz?'' ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Nigar Topcu