TFF’den yapılan açıklamaya göre; Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, 'hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamaları' ve 'sportmenliğe aykırı hareketi' nedeniyle PFDK’ye gönderildi.

Ebrar, Vargas'a İstiklal Marşımızı öğretiyor Ebrar, Vargas'a İstiklal Marşımızı öğretiyor

Beşiktaş Kulübü de hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalarla sportmenliğe aykırı hareket gerekçeleriyle kurula yollandı.

Fenerbahçe, Trabzonspor, Adana Demirspor çirkin ve kötü tezahürat; Galatasaray ve MKE Ankaragücü’yse çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması gerekçeleriyle disipline sevk edildi.

Çaykur Rizespor saha olayları, Başakşehir çirkin ve kötü tezahüratla saha olayları, Gaziantep Futbol Kulübü, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasıyla usulsüz seyirci alınması, Hatayspor da talimatlara aykırı hareket ve altı futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareket gerekçeleriyle PDFK’ye gönderildi.

Ayrıca Başakşehir Futbol Kulübü idarecisi Murat Yaman da sportmenliğe ve talimatlara aykırı hareketi nedeniyle disipline verildi.