Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, kulübün 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulunda Serdal Adalı ile yarışacak.

Hasan Arat, Anadolu Ajansı muhabirlerinin sorunarını cevapladı.

Okan Buruk'tan maç sonu hakeme eleştirisi: Eğer buna penaltı veriliyorsa hepsine versinler Okan Buruk'tan maç sonu hakeme eleştirisi: Eğer buna penaltı veriliyorsa hepsine versinler

Siyah-beyazlı kulüpte başkanlığa seçilmesi halinde tüm enerjisini camia için kullanacağını anlatan Arat, "Beşiktaş Başkanı, başka bir iş yapamaz. 'Ben o işi de bu işi de yaparım.' diyemezsiniz. Uluslararası alanda çok önemli görevlerde bulunmama rağmen Beşiktaş Başkanlığı'nı tercih ediyorum. Beşiktaş tam zamanlı bir iştir. Beşiktaş'ı temsil etmek milli bir iştir. Bu vatanı kuran, Beşiktaş'ın sporcularıdır. Beşiktaş'tan daha büyük bir temsil tanımıyorum. Herkesin Beşiktaş'a borcu vardır. İlk maaşımı 1977'de Beşiktaş'tan aldım. Beşiktaş sayesinde üniversite okudum. Millî görevi 15 yıldan beri yapıyorum. İş Beşiktaş'a gelince her şey durur. Hayatınızın bu olması gerekiyor." şeklinde görüş belirtti.

Uluslararası alanda aldığı görevlerin dünyanın dört bir yanında herkesle ilişki ve önemli bir iletişim ağı kurmasını sağladığına dikkati çeken Arat, "Özellikle futbol alanında Avrupa, Asya ve Afrika'da çok iyi ilişkilerim var. Bunları Beşiktaş lehine kullanacağım. Bu ilişkilerden doğan önemli mesajları gelecek 10 gün içinde camiamla paylaşacağım." değerlendirmesinde bulundu.

"TFF'de Beşiktaş lobisi yok"

Eski başkan ve yöneticilerin Beşiktaş sayesinde Türkiye Futbol Federasyonunda (TFF) görev yaptığını da savunan Arat, "Beşiktaş için ne yaptılar? Beşiktaş, en acılı günlerini onlarla birlikte yaşadı. Orayı bıraktılar, tekrar Beşiktaş'ı dizayn etmeye çalışıyorlar. Beşiktaş Başkanı'na parmak sallandı. Böyle bir şey olabilir mi? Benim ve arkadaşlarımın olduğu yönetimde kimse buna cesaret edemez. Kimsenin haddi değil. Devlet Beşiktaş'ı çok sever. Gereken her şeyi yapar. Sadece Beşiktaş için isteyeceksiniz. Beşiktaş lobisi TFF'de yok. Camia olarak bir olursanız gerekeni yaparsınız. Sesinizi çıkarırsınız. Beşiktaş, olimpiyatlara sporcu yollayamıyor. Çünkü ona kafa yoran kimse yok. Beşiktaş, önemli transferler yapacak. Bunun hazırlığını yaptık." diyerek sözlerini tamamladı.