Hatırla Sevgili , Aşk Tesadüfleri Sever, Kelebeğin Rüyası ve Cebimdeki Yabancı gibi birçok başarılı projede yer alan geçtiğimiz günlerde adını İngilizce'deki var olmak fiili 'Be' ile değiştirme kararıyla gündem olan Belçim Bilgin'den bomba itiraflar geldi. 

Gökhan Çınar'ın Katarsis programına konuk olan Belçim Bilgin kürt olduğu için ayrımcılığa uğradığını söyledi. Kökeni hakkında konuşan Belçim Bilgin, 'Çok karanlık yıllardan geçtik, çok garip şeyler oluyordu ve herkes bütün Kürtlerin terörist olduğuna inanıyordu falan. Yani Ankara'da bir çocukluk ve yani herkes senin kötü olduğunu düşünüyor, yanında bir sürü şey söylüyor. Hiç alakası yok, eve gideceksin biraz sonra maksimum Kürt olduğun için sumaklı dolma yiyeceksin. Hani senin gerçeğindeki fark o, biz nasıl bu kadar ayrışabiliriz? Hepimizin hikayeleri var işte.' dedi.

Yılın aşkı ortaya çıktı! Tuba Ünsal Hindistan’ın en zengin iş insanı Shirish Saraf ile birlikte Yılın aşkı ortaya çıktı! Tuba Ünsal Hindistan’ın en zengin iş insanı Shirish Saraf ile birlikte

Kürt kimliği sebebiyle ayrımcılığa uğradığını vurgulayan Bilgin, daha sonrasında kendi hayatında Kürt olması sebebiyle onu dışlamayan insanlarla karşılaştığı için çok şanslı olduğunu belirtti. Belçim bilgin ''Diyarbakırlıyım, Kürt olduğum için de ayrımcılığa uğradım. Kürt olduğun için kötü olduğunu düşünüyorlar'' dedi.

Editör: Aliye Tulum