Bekir Bozdağ: Sorumlular yargıda hesap verecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ deprem bölgesindeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Depremlerden etkilenen illerde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalarda 78'i müteahhit 171 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını belirten Bozdağ, 'Herkes milletin gözü önünde milletin yargısına hesap verecek' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Adalet Bakanı Bozdağ, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalarda 171 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını açıkladı. Bozdağ, CNN Türk'te yayımlanan, Hande Fırat'ın moderatörlüğünü yaptığı Gece Görüşü programında açıklamalarda bulundu.

Depremlerden etkilenen illerde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalarda 171 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını belirten Bozdağ, tutuklu 171 kişiden 78'inin müteahhit, 64'ünün yapı sorumlusu, 11'inin ise yapı sahibi olduğu bilgisini verdi.

Bozdağ şu ifadeleri kullandı:

"Deprem soruşturmaları aktif olarak yürütülüyor. Bugüne kadar 583 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 171 kişi tutuklama kararı verildi. 77 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tutuklanan 171 kişinden 78 tanesinin müteahhit olduğunu görüyoruz. 64'ü ise yapı sorumlusu. Sorumluluğu ve imzası olan kim varsa bu soruşturmanın kapsamındadır. Yıkılan bir binada sorumluluğu olan kim varsa adalet terazisinde tartılacak ve yapılacak işlemler tereddütsüz yapılacaktır. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Herkes milletin gözü önünde milletin yargısına hesap verecek. Kimin ne kadar sorumluluğu varsa herkes sorumluluğu kadar müshul tutulacak. Denetim yapıldıysa bu denetimler doğru mu yapılmış, beton kullanılıyorsa oranlar teknik nizama uygun mu aklımıza gelecek ne kadar soru var ise hepsi soruşturulacak."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN