14 mayıs seçimlerine sayılı günler kala siyaset dünyası hareketli günler geçiriyor. Seçimi kim kazanır? sorusu herkesin gündeminde. Son olarak dikkat çeken açıklamalar Araştırmacı Bekir Ağırdır'dan geldi. 

KONDA Araştırma ve Danışmanlık Ltd. Şti. Genel Müdürü Bekir Ağırdır, seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk turda kazanma şansı olacağını belirterek, "İkinci tura kalırsa yüzde 52-53 oy alacak gibi görünüyor. Bugünün muhalifleri de yeni Meclis’te çoğunluğu oluşturacak" diye konuştu.

İsmail Saymaz bu akşamı işaret etti! Dikkat çeken Ekrem İmamoğlu iddiası İsmail Saymaz bu akşamı işaret etti! Dikkat çeken Ekrem İmamoğlu iddiası

Gazete Oksijen'den İlke Gürsoy'a konuşan Bekir Ağırdır, ilk turda başa baş bir yarış olduğunu, iki aday arasında burun farkıyla Kemal Kılıçdaroğlu'nun önde olduğunu kaydederek, "Aslında seçmenin yüzde 80’inin oy tercihi artık belli. Kalan yüzde 20’nin ne kadarının sandığa gidip gitmeyeceği önemli. Gittikleri zaman da her 10 kişiden yedisinin muhalefete ya da Kemal Bey’e, üçünün Tayyip Bey’e oy vermeye daha yatkın olduğunu söylemek mümkün. İlk turda Oğan ve İnce’ye oy veren yüzde 7’nin ikinci turda Kılıçdaroğlu’na vereceği de hâlâ garanti değil" ifadelerini kullandı.