Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, altılı masanın adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini söyledi. Karacan, 'Bunun kararını en nihayetinde kendileri verecekler' ifadelerini kullandı.

TV5'te Çağlar Cilara ile Mustafa Deniz'in sorularını yanıtlayan Bayram Karacan, altılı masanın adayının kim olması gerektiğiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Siyasetin bazı yazılı olmayan kurallarının olduğunu belirten Karacan, bu kurallara göre adayın Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirtti.

ALTILI MASANIN ADAYININ KEMAL KILIÇDAROĞLU OLMASI GEREKİR

Karacan, '21 yıldır siyasetçiyim. Siyasetin kendi içerisinde yazılı olmayan kurallar vardır. Oradan baktığımda altılı masa adayının Kemal Kılıçdaroğlu olması gerekir. İYİ Parti'nin siyaset hayatına girişinde çok ciddi bir katkı verdi. Altılı masanın oluşmasında önemli bir altyapı oldu. Yerel seçimlerde seçim zaferi elde etti. Bugüne kadar masanın etrafında oturmasında ciddi manada performans ortaya koydu. Öteki taraftan altılı masada en fazla oyu olan CHP. Bu siyasetin kendi içindeki kurallara baktığımızda Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olması siyasi açıdan doğru olandır. Bunun kararını en nihayetinde kendileri verecekler' dedi.