Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP'nin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile Erhan Üstündağ, Murat Çetinkaya, Yüksel Yancı ve gazeteci İsmail Güneş’in vefatlarının 15’inci yılında düzenlenen anma programına katıldı.

Anma programında konuşan Destici'nin açıklamaları şu şekilde:

"Tüm camiamıza, Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyorum. Çünkü onların şehadeti sadece ailelerini üzmedi, sadece BBP camiasını üzmedi. Bütün Türkiye'nin, Türk milletinin yüreği vatan, millet, din, devlet, ezan, bayrak sevgisiyle dolu olan her bir ferdini üzüntüye boğdu. Başta Muhsin Başkanımız olmak üzere tüm şehitlerimiz, her evin şehidi oldular.

Kazada hayatını kaybetti: 3 gün önce organlarını bağışladığı ortaya çıktı Kazada hayatını kaybetti: 3 gün önce organlarını bağışladığı ortaya çıktı

YAZICIOĞLU'NUN EMANETİNİ TAŞIMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Muhsin Yazıcıoğlu'nun yanından hiç ayrılmıyorum. O şehadet şerbetini içtiği günde ben partimizin genel başkan yardımcısıydım. Şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın şehadetinden sonra birileri gitmeyi düşünebilir, bırakmayı düşünebilir, partinin kapanmasını ve vakıf olmasını isteyebilir. Ama bütün arkadaşlarıma söz veriyorum. Bu can bu bedende olduğu sürece BBP'nin gül ve hilali Türkiye semalarında dalgalanacaktır, siyasette daha hür bir şekilde var olacaktır. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşı olmaktan, onunla yol yürümüş olmaktan ve şu anda da onun emanetini taşıyor olmaktan büyük bir gurur duyuyorum"

Editör: Amine Ebrar