BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: HDP'liler ile tokalaşmıyorum

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici katıldığı canlı yayın programında bomba açıklamalar yaptı. Destici, HDP'liler ile tokalaşmadığını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici TV100 ekranlarında Pınar Işık Ardor'un sorularını yanıtladı.

İşe Destici'nin öne çıkan açıklamaları:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir saat 40 dakika süren görüşmede yaşama dair de konuştuk. Bizim ortak çok fazla yönümüz var. Aynı okullardan mezunuz. Biz sadece siyaset değil, yaşama dair de konuşuyor. Güncel olaylar, tarihte yaşanmış hadiseler gibi şeyler konuşuyoruz. Sadece siyaseti, ittifakı değil, güncel yaşananları da konuştuğumuz için uzuyor. Bütün görüşmelerimizde bu böyle oluyor. İlk 40 dakikası biz ikili görüştük. Diğer arkadaşlarımız sonradan katıldılar.

KENDİ LOGOMUZLA SEÇİME GİRECEĞİZ

Bizim milletvekili talebimiz yok. Biz Cumhur İttifakı çatısı altında kendi partimizle, kendi logomuz ve kadromuzla seçime girmek istiyoruz. Tabanımızı konsolide edebileceğimize inanıyorum. Biz kendi menfaatlerimizi değil, milletin menfaatlerini ön plana koyarız. Burada zaten kendi amblemimizle katılma arzumuz, Cumhurbaşkanımızın birinci turda seçilmesine yönelik bütün tabanı konsolide etmek ve oy verdirmek. Yerel seçimde yüzde 2 oy aldık. Biz Cumhur İttifakı'na zarar vermemek için aday göstermedik. Mesela biz Bursa'da aday gösterseydik CHP alırdı. Biz kendi adaylarımız ve amblemimizle seçime gireceğiz. Cumhurbaşkanımız ortak liste öneriyor. Çalışma ekiplerimiz de bunu önerdi ancak kendi listemizle girmemizde herhangi bir sorun yok. Yapılan similasyonlarda da bizim kendi listemizle girmemizde bir sorun görünmüyor. Önceliğimiz Cumhurbaşkanı seçimidir. Palamentoda önemlidir ama onu parlamento içindeki dengelerle çözebilirsiniz. Ancak Cumhurbaşkanı seçimi öyle değil. Onun için bizim için önemli olan Cumhurbaşkanı seçimi.

Önümüzdeki hafta Sayın Cumhurbaşkanı ile tekrar görüşmemiz kuvvetle muhtemeldir. Cumhurbaşkanımızla görüşmemizden sonra parti heyetimiz tekrar bir araya geldi. Pazartesi günü son sunumu yapacaklar, daha sonra tekrar Cumhurbaşkanımızla bir kere daha bir araya gelip işi noktalayacağız.

HDP'LİLERLE TOKALAŞMIYORUM

Farklı fikirlere saygımız vardır. Hüda-PAR bizden farklı düşüne bilir, bizim buna itirazımız olmaz. Demokrasi böyle bir şey. Bizim için tek önemli husus terörle ilişkili olup olmadıkları önemlidir. Ben şu anda HDP’lilerle tokalaşmıyorum çünkü eli kanlı katillerle beraberler ama lanetledikleri zamana tokalaşırım. Benim bildiğim HÜDAPAR ittifakın içinde değil sadece tek taraflı destek beyanı açıkladılar. 

Hüda-PAR'ın henüz İttifak'a katılma durumu yok. Bununla ilgili somut bir gelişme olmadı. Doğmamış çocuğa don biçemeyiz. Netleşince konuşuruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN