Yerel seçimlerde sonuçları doğrudan etkileyecek iddia, siyasi arenada büyük yankı uyandırdı. Seçimlerin ardından yaşanan yenilginin etkisiyle, İYİ Parti ve diğer ortakların CHP'yi eleştiren açıklamaları, parti içinde rahatsızlığa neden oldu.

Televizyon kanalı tv100'ün programı "Eşit Ağırlık"ta Erdoğan Aktaş'ın konuğu olan Barış Yarkadaş, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere dair çarpıcı bir kulis bilgisini izleyicilerle paylaştı.

"EDİNDİĞİM İZLENİM"

Yarkadaş, Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilinirken, programa katılarak şunları dile getirdi: "Siz her gün çıkıp CHP’yi tahkir eden bir pozisyona girdiğinizde CHP’nin peşinden koşacağını mı sanıyorsunuz? Edindiğim izlenim, Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi önümüzdeki süreçte tek başına seçime sokacağı ve tüm Belediye Başkanlarına da Kurultay’dan sonra bu yönde talimat vereceği şeklinde. Büyükşehirler de buna dahil."

Yavuz Ağıralioğlu'ndan bomba suçlama: Kemal Kılıçdaroğlu pusu kurdu Yavuz Ağıralioğlu'ndan bomba suçlama: Kemal Kılıçdaroğlu pusu kurdu

Bu açıklamaların ardından, siyasi çevrelerde büyük bir spekülasyon dalgası başladı. Yerel seçimlerde CHP'nin nasıl bir strateji izleyeceği ve ittifaklar konusundaki tavrı, önümüzdeki dönemde merakla takip edilecek konular arasında yerini aldı.