Menzil Şeyhi Avrupa turunda! Güllerle karşıladılar Menzil Şeyhi Avrupa turunda! Güllerle karşıladılar

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve genel başkanlık aday süreci ile ilgili bilgi verdiğini söyledi. Ardından ise Özgür Özel bu iddiayı doğrulayarak bir açıklama yaptı. 

Özgür Özel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bugün saat 14.00'te Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdim. İçinde bulunduğumuz kurultay sürecine dair 15 Eylül Cuma günü Genel Merkezimizde bir basın toplantısı yapacağım. "ifadelerini kullandı.

BUGÜN ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK

Gazeteci Barış Yarkadaş Özgür Özel'in 13 Eylül'de adaylığını resmen açıklayacağını öne sürdü. Yarkadaş'ın iddiasına göre Özel, bugün grup başkanlığından istifa ederek CHP İzmir İl Kongresi'ne katılacak. CHP'deki değişim tartışmalarının yanı sıra genel başkanlığa adaylık süreciyle ilgili gündem de sürüyor. 

X hesabından "Son dakika" anonsuyla açıklama yapan Yarkadaş, şunları yazdı:

"CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün öğleden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Özel’in Kılıçdaroğlu’na genel başkan adaylığı sürecine ilişkin bilgi verdiği öğrenildi. Özel’in yarın adaylığını açıklaması ve Grup Başkanlığı’ndan istifa etmesi; cumartesi günü ise CHP İzmir İl Kongresi’ne katılması bekleniyor."