Devlet Bahçeli'den Alparslan Türkeş'in kabrine bayram ziyareti Devlet Bahçeli'den Alparslan Türkeş'in kabrine bayram ziyareti

Kamuda tasarruf önlemleri devreye alınırken İstanbul'da çekilen bir fotoğraf karesi tartışmalara neden oldu. Rolls-Royce marka bir otomobilde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kartının bulunduğu görüldü.

Görüntülerin basına yansıaması ardından DMM'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, iddiada adı geçen federasyonun ve aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı ile hiçbir ilgisinin bulunmadığı belirtildi. Araç kimlik kartının sahte olduğunun tespit edildiği, konuyla ilgili yasal işlemin başlatıldığı aktarılan açıklamada, Bakanlık çalışanı olmayan kişilere herhangi bir kimlik ya da araç kartı verilmesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'nin açıklanmasının ardından, ekonomik ömrünü tamamlamış araçların tasfiye edildiği, ihtiyaç fazlası araçların ise tasfiye edilmek ya da ihtiyacı olan kurumlara devredilmek üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bildirildiği belirtilen açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Gençlik ve Spor Bakanlığı kartının kullanıldığı lüks otomobil yolda görüldü' iddiası doğru değildir" ifadelerine yer verildi.

Editör: Nigar Topcu