Seçim öncesi gelen art arda düzenlemelere 'asgari ücret'in de eklenmesi bekleniyor. Başkent kulislerinde asgari ücrete seçim öncesinde zam yapılacağı haberleri dolaşıyor. Gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da.

Cumhuriyet'in haberine göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in dün açıkladığı, 'Bir zam beklemiyorum' haberlerinin bizzat bakanlık tarafından yalanlanması artış beklentisini artırdı.

Asgari ücret, yıl başında net 8 bin 506 liraya çıkarıldı. Şubat itibarıyla TÜRK-İŞ'in araştırmasında açlık sınırı 9 bin 426 liraya ulaşmış durumda. Aynı araştırmada bekar bir çalışanın 'yaşama maliyeti' ise aylık 12 bin 265.88 TL olarak hesaplandı.

Bomba kulis iddiası! Mehmet Şimşek Erdoğan'ı faiz konusunda bir türlü ikna edemedi! Bomba kulis iddiası! Mehmet Şimşek Erdoğan'ı faiz konusunda bir türlü ikna edemedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu yılın asgari ücretini açıklarken yaptığı, 'Şayet beklenmedik bir tabloyla karşılaşırsak tıpkı geçen yıl olduğu gibi yine bir ara düzenleme yapmaktan da kaçınmayız' sözüne sık sık atıf yapılıyor. Temmuz'da yapılması beklenen artışın erkene alınabileceği konuşuluyor.