Devlet Bahçeli'nin desteğine Süleyman Soylu'dan yanıt: 'Allah razı olsun' Devlet Bahçeli'nin desteğine Süleyman Soylu'dan yanıt: 'Allah razı olsun'

Türkiye'de sıcak havaların da etkisiyle yayılan yangınlar ciğer yakmaya devam ederken Çanakale'den iyi haber geldi. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale'de 3 gün süren yangının söndürüldüğünü açıkladı.

Çanakkale’de 3 gün önce merkeze bağlı İğdelik Mahallesi’nde iki farklı noktada orman yangını çıktı. Yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Ekipler, yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf etti. Yangına havadan 7 uçak, 21 helikopter, karadan 110 arazöz, 18 iş makinesi ve 584 personelle yangına müdahale edildi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Yumaklı, “Çanakkale’deki orman yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Ormanlarımız için teyakkuzdayız. Aziz milletimizin desteği ise mücadelemize güç katıyor. Orman yangınına sebep olabilecek davranışlardan uzak duralım, yeşil vatanımızı hep birlikte koruyalım” ifadelerini kullandı.