İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; İstanbul Valisi Davut Gül, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ile birlikte Eyüpsultan’da düzenlenen 'Manzaram Eyüpsultan Seyir Terası’ açılış törenine katıldı.

Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili şahıs gözaltına alındı Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili şahıs gözaltına alındı

Törende açıklamalarda bulunan Yerlikaya'nın ifadeleri şu şekilde:

HUZURUNUZ VE GÜVENLİĞİNİZ İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ

“İçişleri Bakanınız olarak 9 aydan beri gece gündüz demeden polisimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz yani sizin huzurunuz, güvenliğiniz için canla başla çalışıyoruz. Allah‘ın izniyle de çalışmaya devam edeceğiz. İlk gün mesaiye başladığımız zaman hukuktan, insan haklarında, aziz milletimizin rızasından, gönlünden ayrılmayacağız, hep onu gözeteceğiz dedik. Allah'ın ipine sımsıkı sarıldık. Terör örgütlerinin her türlüsünden, organize suç örgütlerinin irisi, ufağı dinlemeden, suç işlemekte kibirlenen kim varsa onlara aziz milletimizin desteği, duası ve millet iradesinden başka bir güç tanımamanın ne demek olduğunu onlara gösterdik, gösteriyoruz. Allah’ın izniyle de göstermeye devam edeceğiz. Biz şafakta da, günün her vaktinde suç işlenmesini önlemek eğer önleyemediysek en kısa zamanda onları yakalayıp adalete teslim etmek için çalışıyoruz. Bu inançla bize emanet edilen bu görevi kahraman polisimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz ile beraber her geçen gün bir önceki günden daha azimli, daha kararlı, daha heyecanlı gayret gösteriyoruz”

TURİZMİN GÖZDE MEKANI OLACAK

Yerlikaya, Seyir terasının İstanbul turizmine katkı sağlayacağını dile getirerek şöyle devam etti:

“Göreceksiniz bu tepe, tüm turizmle ilgili rehberlerin, kılavuzların gözde mekanı olarak kayıtlara girecek. Burası iğne atsanız yere düşmeyecek hale gelecek. Çünkü buradan manzaraya baktığımız zaman hamdolsun diyoruz. Böyle güzel ve aziz İstanbul’umuzu, böyle güzel bir terastan seyretmek, içimize nefes etmek bize ve buraya gelen tüm misafirlerimize çok büyük bir onur ve çok büyük bir teşekkür halinde geri dönecektir”

Editör: Amine Ebrar