Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na şimdiye kadar 9 bin 38 çiftin başvurduğunu, başvuruları onaylanan 2 bin 283 çifte evlilik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladıklarını belirterek, "Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor. İlk etapta başvurusu onaylanan ve evlilik öncesi eğitim programına katılan 450 çifte toplam 67,5 milyon lira destek vereceğiz" dedi.

İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş'ın açıklamaları;
-"(Aile ve Gençlik Fonu) Eğitim programlarına katılıp resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen çiftlerimize yönelik ödemeler bugün itibarıyla başlıyor"
-"İlk etapta başvurusu onaylanan ve evlilik öncesi eğitim programına katılan 450 çifte toplam 67,5 milyon lira destek vereceğiz"
-“Fona şimdiye kadar 9 bin 38 çift başvurdu. Başvuruları onaylanan 2 bin 283 çifte evlilik ve danışmanlık hizmeti vermeye başladık"
-"(Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’nın kadını güçsüzleştirdiği iddiası) Kadını ve aileyi karşı karşıya getiren anlayışı reddediyoruz. Attığımız kıymetli adımlara gölge düşürmeyi, itibarsızlaştırmayı amaçlayan art niyetli söylemler, bizleri sorumluluğumuzu yerine getirmekten alıkoyamayacaktır" 

Korkunç kaza öncesi dikkat çeken detay: Polis kontrolü hayatlarını kurtardı! Korkunç kaza öncesi dikkat çeken detay: Polis kontrolü hayatlarını kurtardı!


 

Editör: Aliye Tulum