AKP’nin İstanbul milletvekili adayı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu'na eleştiride bulundu. Van'daki mitingde zafer işareti yapan Dilek İmamoğlu hakkunda konuşan Soylu 'Kendi birtakım partililerini de topladılar' dedi.

YSK 2. tur sonuçlarını resmen açıkladı! İşte Erdoğan ve Kılıçdaroğlu oy oranları YSK 2. tur sonuçlarını resmen açıkladı! İşte Erdoğan ve Kılıçdaroğlu oy oranları

PKK'NIN ZAFER İŞARETİNİ YAPTILAR

Bakan Soylu bugün Şişli’de Gölova Kadınlar Derneği'nde zafer işareti yapan Dilek İmamoğlu’nu hedef alarak yaptığı konuşmada "Bakınız dün Van'da bir miting oldu. Bu Bay Bay Kemal Van'da bir miting yaptı. Van'da yaptığı mitinge aynı zamanda Ekrem İmamoğlu da hanımı ile beraber katıldı. HDP bayrağı salladılar, PKK'nın yaptığı zafer işaretini yaptılar" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu "Meydanda 11 bin kişi vardı, 10 bin kişisi 'Selo'ya özgürlük' diye bağırdı ve HDP'lileri oraya topladılar. Kendi birtakım partililerini de topladılar. Yetmedi 'Dişe diş, kana kan, Öcalan' diye slogan attılar" açıklaması yaptı.