İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa ve Adıyaman'da meydana gelen sel felaketinde can kaybının yükseldiğini duyurdu. Bakan Soylu, Şanlıurfa'da 16, Adıyaman'da 2 olmak üzere sel felaketinde 18 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bakan Süleyman Soylu'nun konuşmasından satır başları:

Hemşehrilerimiz bizi biraz maruz görsünler. Suyu 5 itibarıyla vereceğiz. Yüksek konutlara ise birkaç saat sonra ulaşır. 100'ün üzerinde tanker getirdik. İçme suyu getirdik, 100 TIR'ın üzerinde. Böyle bir riskle karşı karşıya kaldık. Arkadaşlarımız suyu zamanında kapattılar. Su arıtma sisteminde temiz hale geliyor.

Şu görüntü suyun çamurlu hali. Bunu görür görmez kapattılar. Birkaç saatte bu bitecek. Şu anda gelen hali bu. Şu andaki arıtmanın mevcut halidir. Bu ilk halini vermiş olsaydık daha büyük bir problemle karşı karşıya kalacaktık.

MGK'dan seçim güvenliği kararları MGK'dan seçim güvenliği kararları

Bir üzüntümüz var. Maalesef kendilerini gazeteci zannedenler suya kanalizasyon karıştığını bu yüzden kapatıldığını söylediler. Ben bunların Allah korkusu olduğunu sanmıyoruz. Gazetecilik değildir palyaçoluktur. Allah da millet de hesabını sorar.Tekrar geçmiş olsun dileklerimi ifade etek istiyorum. Şanlıurfa'da ölüm sayımız 12'ydi. Şanlıurfa'da 16 Adıyaman'da 2 toplam 18 vatandaşımız hayatını kaybetti.