Bakan Süleyman Soylu'dan istifa çağrısına yanıt! Hodri meydan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden yükselen 'Hükûmet istifa' çağrısına yanıt verdi. Soylu yaptığı açıklamada 'Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan istifa çağrısına sert yanıt geldi. Soylu “Deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan" açıklaması yaptı.

Süper Lig'de oynanan Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor karşılaşmalarında tribünlerde ‘istifa’ sloganı atılmasına Hatay'da Afet Koordinasyon Merkezi'nde gece yarısı açıklama yapan Bakan Soylu tepkisini gösterdi. Soylu, "Spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler devletin ortaya koyduğu çabaya kulak versinler" dedi.

MİLLET SEÇİMDE KARARINI VERECEKTİR

Bakan Soylu, “Dertleri başka olanlar, siyaset yapmak isteyen varsa önümüzdeki günlerde seçim var. Herkes meydana çıksın siyasetini yapsın. Ama spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler biraz devletin, milletin, sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu çabaya kulaklarını versinler. Burada insanlar yaşıyorlar ve burada yeni bir hayatı oluşturmak için çaba sarf ediyorlar. Millet seçimde kararını verecekti" ifadesini kullandı.

"Bir karmaşa çıkarmaya çalışanlar olabilir" diyen Soylu, şöyle devam etti:

“Deprem meselesine gömüldüğümüzü zannedenler, güvenlik meselesinde kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı zannetmesinler. Burada insani bir mesele yürütüyoruz, 3-5 tane bu meselenin koordinasyonu ve mühendisliğine soyunan adamları da Türkiye’nin geleceğini karartma hakkı verilmez. Ama bizim mesaimizi bölmesinler. Bölerlerse bu milletin karşı kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Ama mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan.” 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN