Bakan Süleyman Soylu'dan flaş açıklama! Adıyaman ve Şanlıurfa'da sel felaketinde 10 kişi kayıp

Depremden sonra sel felaketinin vurduğu Adıyaman'dan acı haberler gelmeye devam ediyor. Adıyaman'ın Tut ilçesinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilçede 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 3 kişinin kaybolduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sel felaketinin vurduğu Adıyaman ve Şanlıurfa'dan acı haberler geldi. Adıyaman'da 3 kişi Şanlıurfa'da da 7 kişinin kayıp olduğu arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selin vurduğu Adıyaman'ın Tut ilçesinde incelemelerde bulundu. Burada basın mensuplarına konuşan Soylu, “163 kişilik bir arama kurtarma ekibimiz çalışıyor, yaklaşık 10 ekip. Tabii selle ilgili gerekli hem uyarılar yapmıştık, hem de bölgede gerekli tedbirleri almaya çalışmıştık. Fakat burada bir aile sel sularına kapıldı. 4 kişiden bir kişinin cenazesine ulaştık” dedi. Soylu, kayıp 3 kişi için arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Süleyman Soylu, “Yollar açık, elektrik var, su var” diye konuştu. Bölge için birkaç gündür uyarıları olduğunu ifade eden Soylu, özellikle dere yataklarının etrafında bulunulmamasını istedi. Soylu, “İlgili yerlerde arkadaşlarımızın uyarısı var, uyarılara da riayet etmek gerekir” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'da dalgıçlar kayıp 7 kişiyi arıyor

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Abide Kavşağı'nda sel sularına kapılan bir araçta bulunan ve sel sularıyla sürüklenen 7 kişiyi bulmak için polis su altı ekipleri, bölgeye yönlendirildi. Sabahın ilk ışıkları ile bölgeye sevk edilen dalgıçlar suda arama çalışması başlattı. Sularla birlikte sürüklenen çamur nedeniyle ekipler, kısa bir aramanın ardından çalışmalar ara verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN