Bakan Kirişci: Yapmamız gereken çadıra kavuşmalarıydı, kavuştular

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, depremzede vatandaşlarla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Kirişci yaptığı konuşmada deprem konutları hakkında açıklamalarda bulunarak 'Bizim yapmamız gereken vatandaşlarımızın başını sokacakları çadıra kavuşmalarıydı, çadıra kavuştular' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Devlet ile millet el ele verdi çok şükür artık yaralarımız sarılmaya başlandı. Bir yıllık süre sonunda inşallah deprem konutlarını söz verdiğimiz tarihlerde yapmış ve vatandaşlarımızı da burada barındırıyor olacağız" dedi.

Bakan Kirişci, eşi Hanife Kirişci ile Devlet Su İşleri (DSİ) 5. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde, depremzede vatandaşlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Artçı sarsıntıları devam eden depremlerden 13,5 milyonluk nüfusun ve 110 bin kilometrekarelik bir coğrafyanın etkilendiğine dikkat çeken Kirişci, "Devlet ile millet el ele verdi çok şükür artık yaralarımız sarılmaya başlandı. Kurtarma çalışmalarımız tamamlanmış oldu. Bizim yapmamız gereken vatandaşlarımızın başını sokacakları çadıra kavuşmalarıydı, çadıra kavuştular. Şimdi konteyner kentleri kuruyoruz, konteyner kentler de yetmez dedik bir yıllık süre sonunda inşallah deprem konutlarını söz verdiğimiz tarihlerde yapmış ve vatandaşlarımızı da burada barındırıyor olacağız" diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bu çerçevede 73 binin üzerinde köy evi inşa edeceklerini söyledi. (AA) 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN