Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşarak 'kayıp depremzede çocuklar' iddiasını yalanladı. 

Epstein'ın özel pilotu Nadya Marçinko, 17 Ağıstos 1999 depremi sonrası Türkiye'den kız çocuklarının ABD'ye kaçırıldığını iddia etmesi üzerine konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Göktaş konuya ilişkin şunları söyledi:

Şeriat hakkında küfürlü paylaşımı olay olmuştu! Feyza Altun için istenen ceza belli oldu Şeriat hakkında küfürlü paylaşımı olay olmuştu! Feyza Altun için istenen ceza belli oldu

 "Felaketin ilk anından itibaren devletimizi aciz göstermek isteyen kötü niyetli çevreler, yalan haber üreterek kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktan hiç vazgeçmediler. Bugün aynı çevrelerin, küresel bazı gündemleri de fırsat bilerek aynı kaos arayışına girdiklerini üzülerek görüyoruz. Depremde yakınlarını kaybeden çocuklarla ilgili bilgiler, felaketin ilk gününden itibaren şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşıldı. Bize yöneltilen soruları bıkmadan cevaplamaya, üretilen yalanlara karşı doğru bilgiyi paylaşmaya devam edeceğiz. 1912 çocuğumuzdan bir tanesinin bile kayıp olması durumunun söz konusu olmadığını tekrar ilan ediyorum. Bu çocukların kimlik tespitleri devletin bütün birimleriyle titizlikle yapıldı. Bu durum, gece- gündüz demeden mesai yapan arkadaşlarımızın fedakarlıklarının hiçe sayılmasıdır ve büyük bir haksızlıktır. Tüm bunları göz önüne alarak yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum"

NE OLMUŞTU

ABD'de cinsel istismar ve fuhuş ağı kurmak suçlamasıyla tutuklanan ve cezaevinde ölü bulunan Jeffrey Epstein'in davasında yeni bir gelişme yaşandı. 13 Nisan 2010 tarihli çapraz sorguda Epstein'ın özel pilotu Nadya Marçinko'nun ifadesinde, Epstein'ın Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkeden çocukları kaçırıp Amerika'ya getirdiğini belirtmesi büyük yankı uyandırdı.

Jet Pilotu itiraf etti : Deprem sonrasında Türkiye'den kız çocuklarını ABD'ye kaçırdık Jet Pilotu itiraf etti : Deprem sonrasında Türkiye'den kız çocuklarını ABD'ye kaçırdık

Editör: Nigar Topcu