Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, katıldığı Başkent Millet Bahçesi'nde 'Ankara Rize Günleri' etkinliği sonrası açıklamalarda bulundu.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Ankara Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Başkanı Muammer Bostan ve siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı programda Bakan Bak, şu ifadeleri kullandı:

Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler Bursa'da mide bulandıran olay! Döve döve o fotoğrafı sildirdiler

RİZE'NİN DERELERİNİ GÖZLERİM GİBİ MAVİ YAPMAMIZ LAZIM

"Rize'nin derelerini benim gözlerim gibi mavi yapmamız lazım. Rize'nin yaylalarını yemyeşil yapmamız; yani çevreyi korumamız lazım. Derelere çöp atmamamız, Rize'nin etrafını temizlememiz lazım. O yaylalara sahip çıkmamız lazım. Onun için de eğitim, sevmek, doğayı bilmek ve o toprakları coşkuyla sevmek lazım. Biliyorsunuz Çay Çarşısı'yla, merkezde yapılan kentsel dönüşümüyle, şehir hastanesiyle, lojistik merkeziyle ve her yönüyle büyüyen gelişen bir Rize var. Bunun yanında bu sene Rizespor'umuz da iyi gidiyor. Ona da bir alkış gönderelim. Rizespor'a başarılar diliyoruz, 'Yolu açık olsun' diyoruz. Sizleri de bu vesileyle maçlara bekliyoruz. Bunun yanında Rize çok güzel, herkes komşusunu alsın gelsin"

Editör: Amine Ebrar