Elazığ'da akrabalar arasında arazi kavgası felaketle sonuçlandı! Elazığ'da akrabalar arasında arazi kavgası felaketle sonuçlandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Sivas’ta fabrika açılışında Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı hakkında açıklama yaptı.  İncelemelerde bulunan Uraloğlu burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Uraloğlu'na Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı'ndaki çalışmalar soruldu.

Projede çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Uraloğlu açılış için de tarih verdi. Uraloğlu "Biz ülkemizi demir ağlarla yeni baştan donatıyoruz. Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı projesi devam ediyor. 2026-2027 inşaallah hayata geçireceğiz. 3,5 saatlik bir seyahat süresinde seyahat etmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Ankara-İzmir hattında geri sayım
Söz konusu hat 9 istasyon ile Afyonkarahisar, Uşak, Manisa ve İzmir'de yaşayan 7 milyondan fazla insanı doğrudan hızlı tren konforuyla tanıştıracak. Kütahya gibi çevre illerle olan etkileşimi de dikkate alındığında yüksek hızlı tren hizmetinden faydalanan nüfus daha da artacak.

Sanayisi, turizm potansiyeli ve limanıyla ülkemizin üçüncü büyük şehri olan İzmir'i ve güzergahtaki Manisa, Uşak ve Afyonkarahisar illerini Ankara'ya daha da yaklaştırarak, bölgedeki ticaret hacmini büyütecek. Projeyle, Ankara ve Afyonkarahisar arasındaki seyahat süresi 1 saat 40 dakikaya, Ankara ve Uşak arasındaki seyahat süresi 2 saat 10 dakikaya, Ankara ve Manisa arasındaki seyahat süresi ise 2 saat 50 dakikaya düşecek.

Editör: Aliye Tulum