Malatya'da art arda 2 deprem! Çevre illerden de hissedildi Malatya'da art arda 2 deprem! Çevre illerden de hissedildi

Yeşilçam'ın sevilen isimlerinden gamzeli güzel olarak tanınan Bahar Öztan bir süredir kolon kanseriyle mücadele ediyordu. 61 yaşındaki Öztan'ın tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Öztan, yarın ikindi namazına müteakip Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Öztan şu ifadeleri kullanmıştı:

"Herkese selam ve sevgiler. Uzun zaman oldu yazamadım sizlere dün İstanbul’a hastaneye geldim. Benim kıymetli hocalarımın kararı önümüzdeki hafta ameliyat olacağım yönünde. Her zamanki gibi dualarınıza ve sevginize ihtiyacım var"

Bahar Öztan Kimdir, Neden Öldü?

Yeşilçam'ın unutulmaz yıldızlarından biri olan Bahar Öztan, sinema ve reklam dünyasına yaptığı katkılarla tanınan bir isimdir. İskenderun'da doğan Bahar Öztan, oyunculuk kariyerine sayısız reklam filminde yer alarak başladı. Halkın dilinde "Gamzeli Güzel" olarak anılmaya başladı ve dönemin popüler fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Özellikle Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlar, onun yeteneklerini ve cazibesini geniş kitlelere ulaştırdı.

Kısa bir süre sonra sinema dünyasına adım atan Bahar Öztan, Şaşkın Milyoner filmiyle büyük bir çıkış yakaladı. Yeşilçam'ın önemli oyuncularından biri haline gelen Bahar Öztan, "Gamzeli Güzeli" lakabıyla tanındı ve sürekli sahne teklifleri almaya başladı. 1987 yılında ise İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy ve Seda Sayan gibi ünlü sanatçılarla sahne almaya başladı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında sahne çalışmalarını sürdürdü.

Bir süre önce kolon kanserine yakalandığını duyuran Öztan, sevenlerini üzmüştü. Öztan'ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

Editör: Amine Ebrar