A Millî Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt üzerinden yürütülen LGBT tartışması devam ediyor. AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu da konu hakkında değerlendirme yaparak LGBT propagandasının yasaklanması gerektiğini ve bunun yüksek sesle dillendirilmesi gerektiğini savundu. Payitaht Abdulhamit dizisindeki rolü ile tanınan Yenişehirlioğlu "Ne kadar ses çıkarırsak o kadar faydalıdır. Korkarak, gizlenerek bu hadiselere bir fayda sağlayacağını düşünenlerden değilim" ifadelerini kullandı.

Fatih Portakal'dan Erdoğan ile Bahçeli'nin sürpriz görüşmesi hakkında açıklama Fatih Portakal'dan Erdoğan ile Bahçeli'nin sürpriz görüşmesi hakkında açıklama

AK Partili Yenişehirlioğlu'nun sosyal medya platformu Twitter'da yaptığı açıklama şu şekilde:

"LGBT propagandasının yasaklanması konusunda gayretli çalışmaların yapılması gerekir. Özendirilmemeli. Çünkü bunun normal olduğunu konuşmaya başladığımız andan itibaren kendi neslinizi kaybetmeye başlıyorsunuz. Onların bizlere yaptığı mahalle baskısını kendi milli hassasiyetlerimiz ve ailenin önemine dair bu gayretli çalışmayı yüksek sesle seslendirmemiz gerekiyor. Ne kadar ses çıkarırsak o kadar faydalıdır. Korkarak, gizlenerek bu hadiselere bir fayda sağlayacağını düşünenlerden değilim."