Konya şehrinin Beyşehir İlçesini bağımsız adayken kazanarak Belediye Başkanı olan Adil Bayındır yola AK Parti ile devam edeceğini duyuran Bayındır, 2024 yılı yerel seçimlerinde AK Parti aday adaylığına başvurduğunu açıkladı.

Başkan Bayındır, Gembos Yolu-Demirkapı Tüneli'nin 3 Mayıs 2023'te denk gelmesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın misyonuyla örtüşen bir tevafuk olarak yorumladı. Bu olay, Erdoğan'ın Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunması ve kendi şehrinin dönüştürülmesiyle kalıcı projelerle anılmakla Beyşehir Belediye Başkanı Adaylığı için Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AKP) başvurduğunu ifade eden Bayındır, açıklamasında şehre kazandırdığı projeleri ve gerçekleştirdiği çalışmaları ayrıntılı bir biçimde sıraladı. AK Parti çatısı altında görev almanın sebeplerini daha önce şehri için yaptığı hizmetlerin bir devamı olarak kayıt altına alındığı ifade eden Bayındır halka olan bağlılığı vurgulandı.

adil-bayındır-ak-parti

Adil Bayındır Kimdir?

23 Kasım 1950 tarihinde Bayındır Köyü’nde doğan Adil Bayındır, 1954 yılında babasının görevi gereği Beyşehir’e yerleşti. İlkokulu Eşrefoğlu İlkokulu’nda, ortaokulu ve liseyi Beyşehir Lisesi’nde okuduktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği bölümüne girdi. 1975 yılında mezun oldu. 1976–1977 yıllarında yedek subay olarak askerlik görevini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli bir araya geldi! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli bir araya geldi!

Beyşehir’de Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1989 yılında Beyşehir Belediye Başkanı seçildi. Bu görevi üç dönem sürdürdükten sonra 2002 yılında Milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. 3 Kasım 2002 Milletvekili genel seçimlerinde bağımsız aday olarak katılan Adil Bayındır, Beyşehir bölgesi halkının büyük desteğine rağmen seçilemedi.

3 dönem Belediye başkanlığı yapan Adil Bayındır, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bağımsız olarak adaylığını koydu ve belediye başkanı seçildi.