Fenerbahçe'de, 30 - 31 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılacak olan başkanlık yarışı yaklaşırken  gün geçmiyorki yeni bir iddia ortaya atılmasın.

Fenerbahçe'de ilk olarak başkan adaylığını açıklayan, ancak daha sonra bu kararından Ali Koç lehine vazgeçen Sadettin Saran ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

Nexus Sports'ta, Saran'ın ekibinin 30-31 Mayıs'ta yapılması planlanan Seçimli Genel Kurul'da aday olacağını açıklayan Aziz Yıldırım ile görüşme talebinde bulunduğu iddiaları öne sürüldü. Konuya ilişkin Sadettin Saran'dan cevap gecikmedi.

"İLKESİZ İNSANLARLA HİÇBİR İLİŞKİM YOKTUR"

Saran yaptığı açıklamada iddialara sert bir dille tepki gösterdi; “Ben ve seçim ekibimizin adını kullanarak Fenerbahçe’nin seçim ikliminden rant devşirmeye çalışan ilkesiz insanlarla hiçbir ilişkim yoktur. Benden duymadığınız ben ve ekibimle ilgili hiçbir şeye inanmayın lütfen!” ifadelerini kullandı.

Milli takımın Gürcistan galibiyeti Avrupa basınında Milli takımın Gürcistan galibiyeti Avrupa basınında

NE OLMUŞTU?
Genel kurulda aday olmayacağını söyleyen Ali Koç, geçtiğimiz günlerde yeniden aday olacağını açıklamıştı.

Koç, "Kulübümüzün aydınlık yarınlara kavuşması için başlattığımız mücadelenin kararlılıkla devam etmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda, yeniden aday olma kararı aldım" ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe Başkanlığına aday olacağını söyleyen medya patronu Sadettin Saran ise Koç lehine başkanlıktan çekilip “Fenerbahçe’nin yüksek menfaatleri, her türlü kişisel hırs ve egonun üzerindedir. Fenerbahçe’yi kendi emellerine alet etmek isteyen ve bölerek yönetmeyi arzulayan akbaba kültürüne teslim etmeme kararlılığımız tamdır” demişti.

Öte yandan, 1998-2018 yılları arası Fenerbahçe Başkanlığı yapan Aziz Yıldırım, adaylığını resmen ilan etmişti.

Editör: Gülşah Yıldız