Dün sabah Ankara'da İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleşen saldırıda  teröristlerden biri kendini patlatırken bir diğeri emniyet mensuplarınca etkisiz hale getirildi.

İki polisin yaralandığı saldırı hakkında sunucu Ayşenur Arslan'dan tepki toplayan bir açıklama geldi. Kendini patlatan teröristin niyetini sorgulayan Arslan “Hiçbir şey yapamadan ölünmez” ifadelerini kullandı.

Enginyurt'tan CHP'ye tavsiye: İYİ Partiye saldırarak kemikleşme sağlıyorsunuz Enginyurt'tan CHP'ye tavsiye: İYİ Partiye saldırarak kemikleşme sağlıyorsunuz

“Teröristin bombadan haberi olmayabilir”

Ayşenur Arslan, Ankara’daki terör saldırısını yorumlarken kendini patlatan teröristin üzerindeki ya da arabadaki patlayıcının uzaktan kumandalı olabileceğini ileri sürüp “Çünkü; o kadar manasız ki… Gelip hiç bir şey yapamadan, hiçbir şey yapamadan… Hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız aykırı. Durup dururken kendini patlatmış” şeklinde konuştu.

“Ankara'da yapmak vaerken neden Kayseri’de Birini Öldürerek Geliyorlar”

Arslan, ayrıca saldırıyı düzenleyen teröristlerin Ankara’ya nasıl geldiklerine de anlam veremediğini belirterek “Ama bir arabanın şoförü öldürülerek, neden Ankara’da bir araba o kadar kolaydır ki: düz kontak çalıştıracaksınız, bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara’da bunu yapmak varken, gecenin bir vakti diyelim ki neden Kayseri’de birini öldürerek ‘Ben geliyorum hey, bak ben yola çıktım bombalarımla. Bombalar sırtımızda, tabanca belimizde’ dimi?! Nedir yani” dedi.