Yazar Funda Demir eski kocasını 'şeref meselesi' dedi vahşice öldürdü! Yazar Funda Demir eski kocasını 'şeref meselesi' dedi vahşice öldürdü!

Ankara'da yeraltı dünyasında faaliyet gösteren Kaplan grubu olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. Ayhan Bora Kaplan'ın Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alınmasının ardından yapılan genişletilmiş soruşturmanın sonucunda, 2. sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç'nin de gözaltına alındığı ortaya çıktı.

T24'te yer alan habere göre, N.A.Ç'nin yanı sıra eski bir polis olan U.K isimli kişinin de gözaltında olduğu bilgisi edinildi. U.K'nin baş komiserlik görevinden ayrılarak avukatlık yapmaya başladığı öğrenildi. Şu ana kadar yapılan gözaltılarla birlikte toplamda 29 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Örgüt hakkında yapılan şikayetleri etkisiz hale getirdikleri iddiaları
Edinilen bilgilere göre, Kaplan ile birlikte 7 Eylül akşamı 4 kişinin gözaltına alınmasının ardından genişletilen operasyona bir kritik isim daha eklendi. Son kararnamede Polis Akademisi'ne atanmış olan 2. sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç, Kaplan örgütü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

N.A.Ç'nin yanı sıra, bir dönem Çankaya Emniyet Müdürlüğü'nde Başkomiserlik yapmış ve daha sonra meslekten ayrılarak avukatlık yapmaya devam eden U.K isimli eski polis de gözaltına alındı. Her iki kişinin de, Kaplan örgütü üyeleri hakkında yapılan başvuruları ve şikayetçileri etkisiz hale getirerek önledikleri gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenildi.

Ayrıca soruşturma kapsamında, Kaplan'ın iki avukatının ofisinde de arama yapıldığı ve bir avukatın gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı ifade ediliyor. Şu ana kadar gözaltına alınan kişi sayısının 29 olduğu bildirildi.