Gazeteci Hasan Basri Akdemir'in programına konuk olan Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Ayhan Bora Kaplan operasyonu hakkında bomba açıklamalar yaptı.  Hanefi Avcı yaptığı açıklamada “Bu politikaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izni ve bilgisi dahili dışında olamayacağını” söyledi.

Ankara'da, yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçmaya çalışırken Esenboğa Havalimanı'nda yakalanan Ayhan Bora Kaplan'ın da aralarında bulunduğu 14 şüpheli tutuklandı, 15 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Firari 13 şüpheli hakkında ise yakalama kararı verildi. Ayhan Bora Kaplan'ın yakalanmasının ardından eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yakınlığı konusunda tartışmalar yaşanmaya başladı.

Erbakan yerel seçim planını açıkladı: Koltuk için değil Allah rızası için Erbakan yerel seçim planını açıkladı: Koltuk için değil Allah rızası için

HANEFİ AVCI: ERDOĞAN'IN İZNİ VE BİLGİSİ DAHİLİNDE

Göreve iade kararı verilen eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ''Bu politikaların uygulanabilmesi için bakan üstünde bence Saray'ın da Cumhurbaşkanının da bu doğrultuda bir karar almış olması lazım. Bu uygulamalar ordan bağımsız olarak düşünülemez. İçişleri Bakanlığındaki bu değişiklik Beştepe'nin kararı. Bakan bey bu politikasını Beştepe'ye kabul ettirmiş ve Saray kabul etmiş uyguluyor demektir. Yoksa başka türlü uygulaması çok kolay olmaz'' ifadelerini kullandı.