Hikâyesini ve yapımcılığını Zeki Sincar’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Servet Aksoy’un oturduğu, başrollerini Turgay Tanülkü, Wilma Elles, Barış Küçükgüler, Selahattin Taşdöğen, Mehmet Çepiç ve Emin Olcay gibi isimlerin paylaştığı ‘İntikam Oyunları’ filminin galası gerçekleştirildi. Galaya katılan ünlüler arasında Aydemir Akbaş da vardı.

"BU İKİNCİ KANSERİM, BEN İNATÇIYIM"

Geçtiğimiz aylarda yeniden kansere yakalandığını duyuran Akbaş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan oyuncu, "Dört tane kemoterapi geçireceğim. Şu an gidişat iyi, doktorlar memnunlar. Aşağı yukarı ben de memnunum. Sadece biraz kilo verdim. Onu da halledeceğiz. Ben alışığım, bu benim ikinci kanserim. Ben inatçıyım" şeklinde konuştu.

"İLK BENDEN DUYUN İSTEDİM" DEMİŞTİ

Aydemir Akbaş, kansere yakalandığını, "Herkese merhaba. Yaklaşık 15 günlük tetkiklerin ardından kanser olduğum netleşti. 10 sene önce de benzer şekilde olmuş ve atlatmıştım. Tedavim Sn. Dursun Buğra kontrolünde başladı. Şu an kendimi gayet iyi hissediyorum, umarım böyle hissetmeye devam eder ve tekrar atlatırım. İlk benden duyun istedim. Şimdilik yazmaya ve çalışmaya devam… Sevenlerime, yakınlarıma selamlar sevgiler..." sözleriyle açıklamıştı.

"KANSERİ YENECEĞİM"

Aydemir Akbaş, bu açıklamasının ardından hakkında çıkan bazı olumsuz iddialara da sitem etmişti. Oyuncu, "Herkes arıyor, yakınlarım merak ediyor, üzülüyor... Böyle hassas bir durumda 'Öldü, yoğun bakımda' gibi haberlere itibar etmeyin. Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın diye durumumu sosyal medyada açık açık anlattım. Tedavim henüz başlamadı. En uygun ilaç aranıyor. O ilaç bulunduğu takdirde 5-6 seans kemoterapi yapılacak. Geçen sefer de gırtlak kanserini yenmiştim. Bende hem Arnavutluk, hem de Lazlık var. İnadım inat! Kanseri yeneceğim" demişti.