Kader Bağları isimli diziyle ekranlara dönmeye hazırlanan Ayça Ayşin Turan, Doktorlar dizisiyle hafızalara kazınan bir süredir siyasete yönelen oyuncu Mehmet Aslan ile görüntülendi. İkili daha önce haklarında çıkan aşk iddiasını yalanlamıştı. Görüntülerin ardından herkes Ayça Ayşin Turan'ı araştırmaya başladı. Peki Ayça Ayşin Turan kimdir? Ayça Ayşin Turan kaç yaşında? Ayça Ayşin Turan nereli? Ayça Ayşin Turan sevgilisi kim? Ayça Ayşin Turan ile Mehmet Aslan sevgili mi? Ayça Ayşin Turan hangi dizide oynuyor. İşte Ayça Ayşin Turan ile ilgili bütün merak ettikleriniz...

True Beauty oyuncuları kimdir? İşte True Beauty kadrosu ve oyuncuların isimleri... True Beauty oyuncuları kimdir? İşte True Beauty kadrosu ve oyuncuların isimleri...

Ayça Ayşin Turan kimdir?

Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 tarihinde Sinop'da dünyaya geldi. Babası Kastamonulu annesi ise Sinopludur. Beş abisi, bir ablası vardır. Sinop'da liseyi tamamlayıncaya kadar okudu. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünü kazanınca İstanbul’a taşındı. Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

8 yaşından beri oyunculuğu düşünen Ayça Ayşin Turan, o dönemlerde okulda amatör olarak tiyatro oyunlarına katıldı. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Özcan tiyatrosunda aldı. Ayrıca Avustralya’da oyuncu koçu Ferit Selçuk’tan oyuncu dersleri almıştır. Avustralyalı manken Miranda Kerr’e olan benzerliği ile dikkat çekmektedir. Ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür. 7 yaşından beri keman çalmayı biliyor.

2011 yılında Cem Kılıç, Ceyda Tepeliler, Zeynep Dörtkardeşler, Selma Güneri’nin oynadığı Dinle Sevgili dizisinde “Gülfem” rolüyle oyunculuğa başladı.

2013 yılında yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı ve başrollerini Ece Uslu, Mesut Akusta, Yavuz Bingöl ve Şerif Sezer'in paylaştığı “Karagül” dizisinde Ada karakterini canlandırarak tanınır oldu.

2015 yılında yönetmenliğini Özcan Deniz’in yaptığı “Sevimli Tehlikeli” adlı sinema filminde Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştı.

9 Aralık 2017 tarihinde yapılan 44. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nin sunuculuğunu Cem Davran ile beraber yaptı.

2017 yılında yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı “Meryem” dizisinde başrolde oynarken diğer rollerde Furkan Andıç, Cemal Toktaş, Serenay Aktaş, Bestemsu Özdemir, Açelya Topaloğlu, Selim Erdoğan, Necmi Yapıcı, Ayta Sözeri, Ayten Uncuoğlu gibi oyuncular vardır.

Ödülleri : 
2015 - 2. Türkiye Altın Palmiye Televizyon ve Basın Ödülleri yarışmasında Sevimli Tehlike adlı filmde Yılın Çıkış Yapan Sinema Oyuncusu ödülünü aldı.

Filmleri ve Dizileri : 
Oyuncu :
2017 - Meryem (Meryem) (TV Dizisi) 
2016 - Altınsoylar (Burcu Günebakan) (TV Dizisi) 
2015 - Sevimli Tehlikeli (Zeliş) (Sinema Filmi) 
2013 - 2015 - Karagül (Ada Şamverdi) (TV Dizisi) 
2011 - 2012 - Dinle Sevgili (Gülfem) (TV Dizisi)