Marmara İmam Hatip Lisesi öğrencisi olduğu iddia edilen bir genç Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafına karşı çirkin, müstehcen hareketlerde bulunmuştu.

Sosyal medyada kısa zamanda çok tepki toplayan bu iğrenç hareket sonrası, 17 yaşındaki A.E.S adlı genç tutuklanmıştı

Atatürk resmine uygunsuz hareketlerde bulunan 17 yaşındaki şahıs ifadesinde,

"Bahse konu videoda görüleceği üzere biz tamamen oyun oynuyorduk. Oyun içeriğini anlatacak olursak kağıtlar ve fotoğraflar görünmeyecek şekilde dizilir. Her birimiz sırayla bir fotoğrafı seçeriz. Muhtelif hareketler yaparız. Ben hareketi yaptığım sırada fotoğrafın Mustafa Kemal Atatürk olduğunu bilmiyordum. Pişmanım. Bu şekilde başkaca fotoğraflarda video alınan birçok arkadaşımın görüntüleri vardır. Bu da bana denk geldi. Tekrar pişmanım. Yaptığımın ne kadar ayıp olduğunun farkındayım" sözlerini kullandı.

Hakkari'de korkutan deprem! Hakkari'de korkutan deprem!

Tutuklama kararını veren 4. Sulh Ceza Hakimliği ise tutuklama gerekçesinde,

"Her milletin kaderini mücadelesi belirle, mücadelesini ise kahramanlar tayin eder. Bir kişinin kahraman olacağını olaylar değil, tarih karar verir. Eşsiz Türk tarihi içerisinde bu milletin milli ve manevi huzurunda baş üstünde yer etmiş bir kişiye onun fotoğrafı aracılığıyla hakaret edilmesi ilgili kişiye zarar veremeyeceği gibi mensubu olduğu bu aziz milletin kendisine ve ilkelerine daha bir azimle sahip çıkmasına vesile olur. Bu doğrultuda şüphelinin Türk milletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e karşı yapmış olduğu eylemin onun eşsiz hatırasına hakaret mahiyetinde olduğu bu hususun dosyadaki görüntülerle sabit olduğu" dedi.