Denizbank şube müdürü Seçil Erzan’ın “yüksek faizle fon” vurgunundan sonra başlatılan soruşturma sonrası flaş bir gelişme yaşandı.

Galatasaray şampiyonluk kupasını Fenerbahçe derbisinde kaldırmak istiyor Galatasaray şampiyonluk kupasını Fenerbahçe derbisinde kaldırmak istiyor

Kamuoyunda 'Fatih Terim Fonu' olarak bilinen vurgunda aralarında Fatih Terim, Fernando Muslera, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi birçok isim dolandırılmıştı.

Dolandırılan Emre Belözoğlu ve Arda Turan, konu ile ilgili külliyeye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

EMRE BELÖZOĞLU VE ARDA TURAN YARDIM İSTEDİ

Olayın yankıları devam ederken bankacı tarafından dolandırılan Arda Turan ve Emre Belözoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşerek yardım istedikleri öğrenildi.
Görüşme sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya talimat veren Erdoğan'ın "Bu meseleyi çözün" dediği ve “bu çocukların parası ödensin” dediği ileri sürüldü.

DENİZBANK'TAN AÇIKLAMA

Diğer taraftan Denizbank da Levent Büyükedere Şubesi Müdürü'nün karıştığı olaya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada 7 Nisan'da bankaya ilk şikayetin ulaştığını ve bunun üzerine inceleme başlatıldığı, 10 Nisan'da raporun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verildiği ve Seçil Erzan'ın aynı gün gözaltına alındığı belirtildi.

Belgelerin sahte olduğunu açıklayan Denizbank, "Seçil Erzan tarafından düzenlendiği iddia edilen, mevzuatta karşılığı olmayan, afaki tutarlar içeren, ödeme taahhüdü bulunmayan, ajanda yaprağına ya da düz A4 kağıda yazılan bir kısım dokümanlardır" ifadelerini kullandı. Açıklamada, "Sistem tamamen bankamız ve şubelerimiz dışında kişiler tarafından kurulmuş bir yapılanmadır" denildi.