Arda Turan'a vergi kaçakçılığı suçlaması! Savcılık iki suçtan dava talep etti

Türk futbolunun başarılı isimlerinden Arda Turan, İspanya'da vergi kaçırmakla suçlanıyor. İspanyol basınının haberine göre savcılık, 2015 ile 2016 yılları arasında 828 bin euro vergi kaçırmakla suçlanan Arda Turan hakkında dava açılmasını talep etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eski milli futbolcu Arda Turan, İspanya'da vergi kaçırmakla suçlanıyor. Vozpopuli adlı İspanyol gazetesinin haberinde, savcılığın Arda Turan'ı 2015 ile 2016 yılları arasında 828 bin euro vergi kaçırmakla suçladığı belirtildi. Haberde, Arda Turan ile ilgili 2021 yılında başlatılan soruşturmanın tamamlandığı ve savcılığın yaptığı suçlama sonrasında Barselona'daki Esplugues 2 numaralı mahkemesinin dava açmak için ilk girişimde bulunduğu, ancak anlaşma yoluyla dava açılmadan soruşturmanın kapatılabileceği kaydedildi.

İspanya'da 2015'te 499 bin 740 euro, 2016'da 328 bin 351 euro vergi kaçırmakla suçlanan Arda Turan'ın, ilerleyen haftalarda Barselona'ya gelerek, mahkeme huzurunda Maliye ile anlaşarak dava açılmadan çözüm bulabileceği ifade edildi.

GELİR BEYANINDA BULUNMADI

İspanyol gazetesi, hesaplarda usulsüzlük olduğuna ilişkin 2015 yılında yetkili makamlarca uyarılan Arda Turan'ın "bunu ciddiye almayarak, gelir beyanında bulunmadığını" yazarak, şu bilgileri paylaştı:

"Arda Turan 2016 yılında kişisel gelir vergisi beyannamesini sunmuş ancak imaj haklarından elde ettiği gelirleri eksik vermiş. Arda'nın, Barcelona'nın futbolcusu olarak 10 milyon 386 bin 780 euro 15 sent maaşı ortaya çıkmış ve bunun 4 milyon 644 bin 244 euro 39 senti vergi olarak kesilmiş. Ancak reklamlardan 4 milyon eurodan fazla gelir elde ettiği tahmin ediliyor."

İspanya'da şimdiye kadar Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Xabi Alonso, Marcelo, Fabio Coentrao, Radamel Falcao, Angel Di Maria, Luka Modric, Javier Mascherano gibi futbolcular ve teknik direktör Jose Mourinho'un da aralarında olduğu futbol dünyasından çok sayıda isim, vergi kaçırma suçundan para cezası aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN