Apple, yakın bir tarihte yeni ürünlerini piyasaya sürdü. Ancak şirket, yeni iPhone modelleriyle ilgili artan şikayetlere maruz kalmış durumda.

Daha önce Apple, Türkiye dahil birçok ülkede iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin başlangıç fiyatının 65 bin TL olduğunu açıklamış ve bu cihazları satın alacak olan tüketicilere telefon kılıfı kullanmaları tavsiyesinde bulunmuştu.

WhatsApp'a sohbet ve aramalar için favoriler özelliği geldi WhatsApp'a sohbet ve aramalar için favoriler özelliği geldi

Firmanın açıklamasında, bu modellerde kullanılan titanyum çerçevenin "kılıfsız kullanımlarda" renk değiştirebileceği ifade edilmişti.

ABD ve Avrupa'da bu telefonları alan ve kullanan bazı sosyal medya kullanıcıları, cihazın arka yüzeyinde renk değişikliği yaşandığını ve kasada parmak izi ile yağ lekelerinin oluştuğunu dile getirmişlerdi.

TELEFONDA DONMA SORUNU

iPhone 15 modelleriyle ilgili yeni ve daha büyük bir şikâyet geliyor; bazı kullanıcılar, yeni telefonlarının donduğunu belirterek rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

Şikâyetler, eski iPhone'larındaki verileri yeni iPhone 15'e aktarmaya çalışırken ortaya çıkmış gibi görünüyor.

resim_2023-09-28_094310125

BİR KULLANICININ İSYANI

iPhone 15 alan bir kullanıcı sosyal medyada şu ifadeleri kullanarak isyan etti:

"Eski telefonumdaki tüm verileri yeni telefonuma aktardım ve işlem sonuçlanmadan son beş saat geçti. Ayrıca telefon kapanmıyor da... Bu şekilde çalışmayan bir telefonla ne yapmalıyım?"

Geçtiğimiz günlerde teknoloji mağazasına giden bir kullanıcı da, iPhone'un kastığını, donduğunu ve yavaş çalıştığını gösteren bir video paylaşmıştı. Söz konusu video sosyal medyada gündem olmuş ve teknolojiseverler için hayal kırıklığı yaratmıştı.

Editör: Batuhan Yavuz