Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi dönem sonu sınav sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından yaz okulu ile ilgili araştırmalar hız kazandı. AÖF yaz okulu tarihlerinin anı sıra AÖF Yaz Okulu kayıt şartları da merak edilenler arasında yerini aldı. Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kayıtları 03-07 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. AÖF yaz okulu sınavlarıyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi ancak yapılacak olan yaz okulu sınavlarının online olarak gerçekleşmesi bekleniyor. Peki, AÖF yaz okulu ne zaman başlayacak? AÖF yaz okuluna kimler kayıt yaptırabilir, başvuru şartları neler? İşte detaylar. 

AÖF yaz okulu sınavları ne zaman? 

Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimi sonrasında, AÖF yaz okulu sınavları için tarihler belli oldu.

Buna göre; Yaz okulu başlama ve bitiş tarihleri 3 Temmuz 2023-19 Ağustos 2023 olarak açıklandı. Yaz okulu sınavları ise 19 Ağustos'ta yapılacak.

AÖF yaz okulu kayıtları nasıl yapılır?

Yaz okulu kayıt işlemi, ders seçimi ve kayıt bedelinin ödenmesiyle gerçekleşecek.

AÖF yaz okulu kayıt için tıklayınız.

AÖF yaz okuluna kimler kayıt yaptırabilir?

Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir.

Yaz Okulu Sınav Merkez Tercih tarihleri ne zamandır?

İlgili dönemin ilgili sınav merkez değişikliğini akademik takvimde yer alan tarihler arasında yapmanız gerekmektedir. Tercih tarihinden sonra hiçbir şekilde sınav merkezi değişikliği yapılmamaktadır.

Yaz Okulu sınavı tek oturum mu olacaktır?

Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav üzerinden yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100'dür.

AÖF yaz okulu sınavı kaç sorudan oluşuyor?

Sınavda her ders için 20 soru sorulacak ve 30 dakika süre verilecek. Geçme notu 35'tir. 4 yanlış bir doğru uygulaması devam etmektedir.

Bakan Yusuf Tekin yeni düzenlemeyi duyurdu: O dersten ortalaması 70 olmayan... Bakan Yusuf Tekin yeni düzenlemeyi duyurdu: O dersten ortalaması 70 olmayan...

Sosyal Hizmet Uygulaması I ve II dersleri Yaz Okulu kapsamında mıdır?

Sosyal Hizmet Uygulaması I ve II dersleri Yaz Okulu kapsamında yer almaz.

Kurum Uygulamaları dersi için muafiyet ve yaz okulu sınav hakkı var mıdır?

Kurum Uygulamaları dersi için muafiyet yoktur ve yaz okulu kapsamında yer almaz.

Uygulama derslerinde Yaz Okulu sınavı hakkı var mıdır?Uygulama dersleri için öğrencinin muafiyet ve yaz okulu sınav hakkı yoktur.

Yaz Okulu Sınavı bütün illerde düzenleniyor mu?

Yaz Okulu sınavları öğrenci kılavuzunda belirtilen sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.