Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Binlerce öğrenci, "AÖF yaz okulu sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap arıyor. Sınav sonuçlarının, sınavın yapıldığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde ilan edilmesi bekleniyor. Bu doğrultuda, 2023 AÖF yaz okulu sınav sonuçları 29 Ağustos tarihine kadar erişime açılması öngörülüyor.

AÖF yaz okulu sınav sonuçlarını öğrenmek için öğrencilerin http://aof.anadolu.edu.tr adresini düzenli olarak takip etmeleri gerekiyor. Sınav sonuçları bu siteden yayınlanacak ve öğrenciler, T.C. kimlik numaraları ve öğrenci numaraları ile giriş yaparak sonuçlarını öğrenebilecekler.

Ayrıca, AÖF yaz okulu sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, başarılı olan öğrenciler mezuniyet şartlarını yerine getirerek diploma almaya hak kazanacaklar. Mezuniyet için öğrencilerin tüm derslerden başarılı olmaları, FF, DZ ya da YZ notuna sahip olmamaları gerekiyor. Ayrıca, öğrencilerin asgari 240 ECTS kredisini tamamlamaları ve genel not ortalamalarının 4,00 üzerinden en az 2,00 olması gerekiyor.

AÖF yaz okulu sınav sonuçları henüz açıklanmadı, ancak 29 Ağustos tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Öğrenciler sonuçları öğrenmek için http://aof.anadolu.edu.tr adresini takip etmeliler.

Editör: Nigar Topcu