Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesapları üzerinden bazı illeri sarı ve turuncu kod ile uyarmıştı.

Kobani davasında karar: Demirtaş'ın tutukluluk hali devam edecek Kobani davasında karar: Demirtaş'ın tutukluluk hali devam edecek

Uyarılan illerden biri olan Antalya'da saat 16.00 sıralarında yağan sağanak yağış şehirde etkisini gösterdi.

Şiddetli yağmur sonrası trafik durma noktasına geldi, sokaklar suyla doldu ve bazı mahallelerde çıkan hortum vatandaşlara korkutan anlar yaşattı.

HORTUM HER YERİ DAĞITTI

Kumluca ilçesinin Göksu, Hacıveliler, Yenimahalle, Merkez ve Toptaş mahallelerinde hortum çıktı. Ağaçların yerinden söküldüğü hortumda bazı araçlarda hasar meydana geldi. Tarım alanları, seralar ve portakal bahçeleri zarar görürken, birçok iş yerinin camları patladı. Levhaların devrildiği, apartman çatılarındaki güneş enerji sistemleri cadde ve sokaklara düştüğü hortum ayrıca, Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait binanın çatısını da yerinden kaldırdı. Kumluca Belediyesi kademesinde de hasara yol açan hortum sebebiyle güneş paneli düşen bir otomobildeki Muhammed Ali Ceylan adlı çocuk hafif şekilde yaralandı. Hortum nedeniyle Ümitcan Koç (16) ve Eymen Duran (15) isimli çocukların da yaralanarak hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

KUMLUCA BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kumluca’mızda yine bir hortum afetiyle karşı karşıya kaldık. Kumluca merkezden geçen büyük bir hortumla beraber, merkezdeki esnaflarımız, dükkanlarımız birçok yer hasar aldı. Kadememizi ve beton fabrikasına, birçok vatandaşımıza zarar vermiş durumda. Zararın bilançosu belli değil. Teyakkuz halindeyiz." ifadelerini kullandı.

BİN DÖNÜME YAKIN SERA ZARAR GÖRDÜ

Hortumun zarar verdiği seralarda inceleme başlatan Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce, “Ortalama bin dönüme yakın seramız zarar gördü. Tam olarak net metrekare belli değil. Yaralılarımız var. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Allah beterinden korusun” ifadelerini kullandı.

Editör: Amine Ebrar