Meteoroloji uyardı! Sıcaklar artmaya devam edecek: Kavrulacağız Meteoroloji uyardı! Sıcaklar artmaya devam edecek: Kavrulacağız

Olay, geçtiğimiz gün, Ayaş ilçesindeki yamaç paraşütü tepesinde meydana geldi. İki yamaç paraşütünün  ipilerinin bibirbine dolanması sonucu meydana gelen kazada pilotlardan Ercan Gündoğdu yaşamını yitirdi. Seda Ersöz ile Gündoğdu'nun beraberindeki Anıl Berkay Saygılı yaralandı.Kaza anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

İddiaya göre, pilotlar Ercan Gündoğdu ve Seda Ersöz'ün paraşütleri, kalkıştan kısa bir süre sonra havada çarpıştı. Paraşüt iplerinin birbirine dolanması nedeniyle 2 pilot da yaklaşık 20 metre yükseklikten yere düştü. Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 

Pilotlardan Gündoğdu, olay yerinde hayatını kaybederken, yanındaki Anıl Berkay Saygılı ile diğer paraşütteki Seda Ersöz yaralandı. 

Gündoğdu'nun cenazesi, memleketi Karabük'ün Safranbolu ilçesinde kılınan cenaze namazının ardından Safranbolu Aile Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Editör: Gülşah Yıldız