Ankara'da okullar tatil mi? 6 Şubat 2023 Ankara'da kar tatili

Türkiye'de havaların soğuyup kar yağışının artmasıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 10 kent için de sarı alarmı verildi. 6 Şubat Pazartesi okullar tatil mi, hangi illerde okullar tatil olacak? soruları ardından Ankara Valisi Vasip Şahin 6 Şubat 2023 tarihinde Ankara genelinde okulların tatil olduğunu açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre bugün özellikle kar yağışının Doğu ve Güneydoğu'da etkili olacağı belirtilirken, 10 kent için de "sarı" alarm verildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından, Türkiye genelinde kar yağışı sebebiyle 6 Şubat Pazartesi okulların tatil olduğu iller araştırılmaya başlandı. Peki, "6 Şubat Pazartesi okullar tatil mi, hangi illerde okullar tatil olacak? Ankara'da kar tatili olacak mı?"

İstanbul Valiliğinin ardından bir açıklama da Ankara Valiliğinden geldi. Hava şartları nedeniyle yarın (6 Şubat 2023) Ankara genelinde okullar tatil edildi. 

6 ŞUBAT PAZARTESİ | YARIN ANKARA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Ankara Valisi Vasip Şahin: "Son meteorolojik değerlendirmelere göre, İlimizde yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, öğlen saatlerinden itibaren de yoğun yağış beklendiğinden ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Hamile ve engelli personelimiz ile 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuk sahibi kadın personelimiz idari izinli sayılacaktır."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN