Galatasaray Sportif Sinai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklamada, Angelino'nun 2023-2024 sezonu için satın alma opsiyonuyla geçici transferi konusunda oyuncu ve Leipzig ile anlaşmaya varıldığı belirtildi. 

Peki Galatasaray'a transfer olan Angelino kimdir, nerelidir? Angelino hangi takımlarda oynadı, istatistikleri nasıl? Angelino hangi mevkide oynuyor, Galatasaray'da etkisi kaç olacak? Angelino kaç yaşında?

ANGELİNO KİMDİR?

Galatasaray'ın yeni transferi Jose Angel Esmoris Tasende, daha çok tanınan ismiyle Angelino, İspanyol bir futbolcudur. 4 Ocak 1997 tarihinde İspanya'nın Coristanco kentinde doğmuştur. Sol bek mevkiinde görev alan Angelino, hücum etme yeteneği ve hızıyla dikkat çekmektedir.

ANGELİNO HANGİ TAKIMLARDA OYNADI

Profesyonel futbol kariyerine Manchester City takımının altyapısında başlayan Angelino, 2015 yılında takımın A takımına yükselmiştir. Ardından kiralık olarak New York City FC ve Girona FC takımlarında forma giyen futbolcu, 2019 yılında PSV Eindhoven'e transfer olmuştur. Burada gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Angelino, 2020 yılında tekrar Manchester City'ye geri dönmüştür.

ANGELİNO İSTATİSTİKLERİ NASIL?

Angelino'nun istatistikleri oldukça etkileyicidir. Kariyeri boyunca sol bekte üstün performanslar sergileyen futbolcu, hücum ve pas yetenekleriyle de öne çıkmaktadır. PSV Eindhoven'de geçirdiği sezonlarda 39 maça çıkan Angelino, 11 gol atma başarısı göstermiştir. Ayrıca 18 asist yaparak takımının hücum hattına büyük katkı sağlamıştır.

ANGELİNO HANGİ MEVKİDE OYNUYOR?

Galatasaray'ın yeni transferi Angelino, hızı, teknik kapasitesi ve defansif becerileriyle dikkat çeken bir oyuncudur. Sol bek mevkiindeki kaliteli performansı sayesinde kulüplerin ilgisini çeken Angelino, Galatasaray'ın savunmasına büyük katkı sağlamayı hedeflemektedir.

ANGELİNO GALATASARAY'DA

Galatasaray, Leipzig'e kiralama bedeli olarak 1,5 milyon avro ödeyecek. Angelino'nun şarta bağlı satın alma bedelinin ise 6 milyon euro olduğu belirtildi.

İspanyol sol beke 2023-2024 sezonu için net 2 milyon 300 bin euro ödenecek.

Angelino sağlık taramasından da geçerek Galatasaray'da ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gecenin programı UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gecenin programı

Galatasaray'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcu José Ángel Esmoris Tasende ve kulübü RasenBallsport Leipzig GmbH ile oyuncunun 2023-2024 sezonu için şarta bağlı satın alma opsiyonlu geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne net 1.500.000 Euro tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir. Futbolcunun şarta bağlı satın alma bedeli 6.000.000 Euro'dur. Futbolcuya ise 2023-2024 sezonu için net 2.300.000 Euro sezonluk ücret ödenecektir."