Uzaya giden ilk Türk astronot Alper Gezeravcı, uzay yolculuğunun ardından AK Parti'nin seçim propagandasında aktif bir rol üstlendi. 'Gençlik Buluşmaları' adı altında Türkiye'nin çeşitli şehirlerine ziyaretler gerçekleştiren Gezeravcı, bu etkinliklerde AK Parti'li bakanlar ve belediye başkan adaylarıyla bir araya geliyor.

ŞEHİR ŞEHİR GEZİYOR

Uzaya giden Türk astronot Alper Gezeravcı, AK Parti'nin seçim kampanyası kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü'nde gençlik buluşmasına katıldı.

Gezeravcı, daha önce de AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ ile Ege Üniversitesi'nde sahneye çıkmıştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır ile Erzurum Teknik Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Ayrıca, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Antalya Diplomasi Forumu'na katıldı. Gezeravcı, bu etkinliklerde gençlerle buluşarak AK Parti'nin seçim kampanyasına destek verdiği söylenerek muhalefet tarafından yoğun eleştiri yağmuruna tutuluyor.

Saffet Sancaklı, MHP'ye geri döndü! Bahçeli davet etti Saffet Sancaklı, MHP'ye geri döndü! Bahçeli davet etti

CHP’Lİ DENİZ YÜCEL’DEN TEPKİ

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Uzaya giden ilk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın AK Part'nin seçim kampanyasına katılmasını sert bir dille eleştirdi. Yücel, "Bakanları ve kamu kaynaklarını yerel seçimler için seferber etmek AK Partiye yetmedi. Hepimizin vergileriyle uzaya giden ilk astronotumuz Alper Gezeravcı da AKP'nin propaganda konvoyuna dahil oldu. İktidar astronotumuza AKP propagandası yaptırıyor. Ancak bu çabaları sonuç vermeyecek, 31 Mart'ta yenilecekler" ifadelerini kullandı.

Editör: Mert Kaan Taş