Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu'ndan çok tartışılacak açıklamalar geldi. Sığınmacılar ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin istihbarat fosili dediği Ümit Özdağ hakkında açıklama yapan Bülent Orakoğlu'nun iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Devletin üst kademeleriyle temasta olduğunu söylediği bu kişinin Özdağ'ın Türkeş'in Özdağ hakkında Mossad ajanı dediğini iddia etti.

Bülent Orakoğlu , açıklamasında o kişi ile telefonda aralarında geçen diyalogları böyle paylaştı:

"Ben ‘Neden arıyorsunuz’ dediğimde, ‘Mossad ile ilişkili sahte milliyetçileri’ deşifre ettiğim için bana teşekkür ederek yıllar önce bu konuda çok önemli bir liderin kendisini uyardığını, bu konuda bilgi vermek istediğini ifade etti. X şahsın vereceği bilgi çok önemliydi ancak doğru mu söylüyordu? FETÖ veya MOSSAD’ın bir provokasyonu ile mi karşı karşıyaydım?

Yüzlerce insanın ölümüne sebep olan Rönesans Sitesinin mühendisi tutuklandı! Yüzlerce insanın ölümüne sebep olan Rönesans Sitesinin mühendisi tutuklandı!

Zira X şahsın konuşmaları ve telefonunun tespit edilmemesi açısından aldığı tedbirlerin profesyonelce olması beni etkilemiş, bu şahsın bir devlet görevlisi olma ihtimalini de göz ardı etmemem gerektiğini de değerlendirmeye başlamıştım. Zira Ümit Özdağ, Haber Global’de Julide Ateş’in konuğu olduğu programda Mossad ile görüşüp görüşmediği konusunda net bir cevap vermemesine rağmen yaptığı her şeyden Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bilgisi olduğu yönündeki ifadesi ile Mossad ile görüştüyse bile devletin bilgisi dahilinde görüştüğünü zımnen itiraf mı ediyordu?

"‘Ümit Özdağ Mossad ile ilişkili bir ajan’ dedi."

İşte tüm düşüncelerime açıklık getirmek amacıyla X şahsı aradığımda bana yaptığı açıklama aynen şöyleydi. “Başbuğ Türkeş ile zaman zaman makamında görüşürdüm. Bu görüşmelerden birinde yanında İskeçe Müftüsü olduğu halde bana Ümit Özdağ ile görüşüp görüşmediğimi sordu. Babası ile görüştüğümü ancak Özdağ ile fazla bir temasımın olmadığını belirtince Başbuğ Türkeş ‘İsabetli olmuş, bu şahıstan uzak dur’ şeklinde ikaz etti. ‘Neden’ diye sordum, ‘Ümit Özdağ Mossad ile ilişkili bir ajan’ dedi.” X şahsı araştırdığımda X şahsın milliyetçi muhafazakar bir ideolojiyi benimsediği, bu çevrelerce tanındığı, vatansever bir kimliğe sahip olduğu, bu anlamda devlet tarafından kendisine verilebilecek her görevi ilerlemiş yaşına rağmen seve seve kabul edeceği kanaatine sahip oldum.

İşi nedeniyle her dönemde devletin üst katları ile görüşme yapabileceğini de düşünüyorum. Yaptığı iş (Açıklama yapmam X şahsın kimliğini deşifre edebilir) anlamıyla Ümit Özdağ hakkındaki iddialarının doğru olduğu kanaatindeyim.

DEVLET BAHÇELİ 'İSTİHBARAT FOSİLİ' DEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş suikastıyla ilgili açıklama yaparken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında "Bu istihbarat fosiline bildiklerini sormak kuşkusuz şerefli Türk savcılarının ana görevi olduğunu buradan hatırlatmak, gereğinin yapılmasını istemek hem çağrım hem de görevimdir” ifadelerini kullanmıştı.