Uzman Çavuşlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici, uzun zamandır meslek arkadaşlarına kadro için çağrıda bulunuyor. Tilkici gerek sosyal medya hesabından paylaşımlar yaparak gerekse Twitter'da sohbet odalarında uzmanlar çavuşların seslerini duyurmaya çalışıyor.

Uzman Çavuşlar Federasyon Başkanı Ali Tilkici sosyal medya hesabından uzman çavuşlara yeni gelen atılma şekilleri hakkında bomba sözler söyledi.

Tilkici, "Uzman çavuşların yeni atılma şekilleri belirlenmiş nerdeyse yüzüne bakıp amir atacak" dedi.

İşte Ali Tilkici'nin o sözleri:

ALİ TİLKİCİ: BU SIKINTILI MADDELER KABUL EDİLEMEZ

Çok uğraştık evet mücadele ettik gelen tasarının geri çekilmesine mutlu olduk. Bazı olayı anlamayanlar veya gözünü para hırsı kaplayanlar bize hakaret etmiş. O tasarının 38'nci maddesinde komando vasfını yitirmiş.Uzman çavuşların sözleşme fesihi maddesi var. Kanunlaşsa 6500 uzman çavuş anında atılacak. 35-36-37'nci maddelerde Uzman çavuşların yeni atılma şekilleri belirlenmiş nerdeyse yüzüne bakıp amir atacak. Bu kadar sıkıntılı maddeler meslekten atılma maddeleri varsa tabiki itiraz edeceğiz. Normal olan sizinde bizimle silah arkadaşı olarak bu tasarının geri çekilmesi için mücadele etmeniz. Siz uzman çavuşlar işten atılacak olsa bile bana tazminat verilsin diye günlerdir etkinlik yapıyorsunuz. Çıkmadığınız makam kalmadı Birde üstüne hakaretmi edeceksiniz. Avukatlarımıza talimatı verdim tüm o hakaretlerin hesabını ayrı ayrı soracağım. Herkes hakettiğini alacak. Ufak dağları siz yaratmadınız bilin!

Ömer YILDIZCI