Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç, Trabzonspor maçının ardından taraftar saldırısı sonrası ligden çekilme gündemiyle 2 Nisan'da olağanüstü kongre kararı almıştı. Önemli kongre öncesinde Koç yönetimi, eski Fenerbahçe yöneticilerinin de davet edildiği geniş kapsamlı bir iftar programı düzenledi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen iftar programına, Başkan Ali Koç ve yönetim kurulu yanı sıra başkan adayı Sadettin Saran, eski yöneticilerden Hulusi Belgü, Abdullah Kiğılı, Ozan Balaban, Şekip Mosturoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Onursal Başkanı Şenes Erzik katıldı. Yoğun katılımlı programda, yönetim kurulu ve camianın önde gelen isimleri, 2 Nisan'da yapılacak olan olağanüstü genel kurul toplantısı için fikir alışverişinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda maçı sonrası mesajı verdi! Mehmet Büyükekşi, TFF Başkanlığından ayrılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda maçı sonrası mesajı verdi! Mehmet Büyükekşi, TFF Başkanlığından ayrılıyor

AZİZ YILDIRIM KATILMADI

Birçok yöneticinin katıldığı yemeğe, sarı lacivertli takımın efsane başkanlarından Aziz Yıldırım katılmadı. Yıldırım'ın Fenerbahçe'nin iftar yemeği sırasında Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile buluştuğu öğrenildi.

Konuşmasında iftar yemeğine katılmama sebeplerini açıklayan Yıldırım, "Sıkıştıklarında neden Aziz Yıldırım toplantılara gelmiyor diye soruyorlar. Ben hiçbir toplantıya gitmeyeceğim. Başlarının çaresine baksınlar" dedi.

AZİZ YILDIRIM'DAN DİKKAT ÇEKEN CÜMLELER

"Her konuda şikayet yanlıştır. Ben hiçbir toplantıya gitmeyeceğim. Buradan Ankara'ya gideceğim ve işlerimi halledeceğim. Cuma günü eski yöneticileri çağırdılar yemeğe. Beni çağırırken, Şekip Mosturoğlu'nu arıyorlar. Ben dahil 8 kişinin ismini veriyorlar. Bunları sen çağır diyorlar. Ben de dahil olmak üzere hiçbirimiz gitmedik."

TOPLANTININ AMACI NE BELLİ DEĞİL

"2 Nisan'da da aynı şekilde. Toplantının amacı belirsiz. 'Gelin orada konuşacağız, tartışacağız' diyorlar. Peki, sonuç ne olacak? O belli değil. Merak ettiğim şu: Fenerbahçe Başkanını kim şampiyon yapmak istemiyor? Kim? Adı ne? Adını koymadan mücadele olmaz. Biz adını koyduk. 'FETÖ' dedik ve biz devletle FETÖ'yü ayırdık. FETÖ'ye karşı hep beraber mücadele ettik. Bunları gidip şikayet etmemiz lazım. Toplumsal olarak tepki koymamız lazım. Ama düşmanın adını koymak lazım. Düşman belli değil, 'Bizi şampiyon yapmayacaklar' dersek yanlış olur."

TAKIMDA AYRIŞMA OLMAYACAK

"Şıkışıyorlar, Aziz Yıldırım niye gelmiyor, niye konuşmuyor? Yahu siz demediniz mi ‘3 Temmuz’u hep ağzınıza alıyorsunuz konuşmayın’ diye. Her yıl 3 Temmuz konuşuluyor. Aziz Yıldırım’a otobüs çarpsa gitse, yetersiz mi kalacak Fenerbahçe? O zaman başınızın çaresine bakacaksınız, doğruları yapacaksınız. Doğruları yaparsanız kimseye ihtiyacınız olmaz. Güçlü olursunuz. Hep beraber olursak güçlü ses çıkar. Ama ayrışım olmaya başladığı anda bu birlik beraberliği sağlayamayız." dedi.

TRABZON'DA YAŞANAN OLAYLAR HAKKINDA

"Trabzon'da bu tür olaylar her zaman meydana geliyor. İlk defa yaşanmıyor. Burada bizim yaklaşımımız devlete seslenmek olmalı. Devlet, 2015'teki otobüs saldırısının faillerini bulmalı. Bu sorunu çözdükten sonra Trabzon'un özel durumu hakkında düşünmek gerekiyor. Burada yaşayan insanlar zorluklarla mücadele ediyorlar. Gelirleri yok. Trabzonspor dışında zaman geçirecekleri veya rekabet edecekleri başka etkinlikleri yok. Bu tür olayların meydana gelmesi oldukça normal. Devlete bu konuda görev düşüyor. Devletin, Trabzon'u sosyolojik olarak değerlendirmesi ve iş imkanları yaratması gerekiyor. Bu tür olaylar genellikle Fenerbahçe maçlarında yaşanıyor, yarın başka takımların maçlarında da yaşanabilir. Bu ayrı bir konu. Bizi şampiyon yapmayacaklar konusu ile Trabzon'daki durum ayrı ayrı ele alınmalıdır." diyerek eleştiride bulundu.